Technologie

A czy Ty kupiłbyś słuchawki i aparatofon od... Meizu?

Jakub Szczęsny
A czy Ty kupiłbyś słuchawki i aparatofon od... Meizu?
4

Tuż po tym, jak Meizu opublikowało zdjęcie przedstawiające kawałek słuchawek tworzonych w kooperacji ze znanym producentem sprzętu audio - AKG, można się spodziewać, że w bardzo niedługim czasie zobaczymy pierwszą tego typu konstrukcję prosto od tego chińskiego producenta. Bardzo dobrze widać, że Ch...

Tuż po tym, jak Meizu opublikowało zdjęcie przedstawiające kawałek słuchawek tworzonych w kooperacji ze znanym producentem sprzętu audio - AKG, można się spodziewać, że w bardzo niedługim czasie zobaczymy pierwszą tego typu konstrukcję prosto od tego chińskiego producenta. Bardzo dobrze widać, że Chińczycy prą ku poszerzania swojej oferty produktowej - nie tylko, by konkurować między sobą na rynku chińskim, ale także po to, by zacząć gonić wiodących producentów.

Owe doniesienia są mocno powiązane z urządzeniem, które powstaje w kooperacji z innym, znanym producentem - Nokią. Ta ma dostarczyć rozwiązania, które na wyżyny wyniosły aparaty w Nokiach Lumia - głównie flagowe urządzenia. Nie jest tajemnicą, że aparaty m. in. w 1020 i 930 to jedne z najbardziej udanych konstrukcji. Także i tańsze propozycje, także z aparatami w technologii PureView nieźle dawały sobie radę - Nokia Lumia 830 robi naprawdę udane zdjęcia, choć do czołówki naturalnie wiele brakuje.

Nieznane są jak na razie jakiekolwiek szczegóły techniczne słuchawek, które zostaną wydane wespół z Meizu oraz AKG. Istnieje jednak duże prawdopodobieństwo, że pojawią się one razem z Meizu MX4 Supreme, który ma być duchowym kontynuatorem myśli zapoczątkowanej w Nokii 808 PureView i powielonej następnie w Lumii 1020. Wygląda zatem na to, że "następca" jednego z ciekawszych aparatofonów niekoniecznie zostanie wydany przez Microsoft, lecz przez Nokię - w całkiem innej scenerii.

Meizu natomiast odwala kawał dobrej roboty - kooperacje z Nokią, AKG wskazują na to, że producent bardzo dba o ciepłe przyjęcie poza granicami Państwa Środka, a wszystkie znaki na niebie i ziemi mówią, że ten rok będzie nam upływać pod znakiem walki między Meizu, OnePlus oraz Huawei - czołowych producentów urządzeń mobilnych prosto z Chin.

Grafika: 1, 2

Źródło: Phonearena

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

telefonyaudioMeizusłuchawki