Gry

"Miniaturowy" kontroler do Xbox One - MS łączy siły z najlepszymi!

Kamil Świtalski
"Miniaturowy" kontroler do Xbox One - MS łączy siły z najlepszymi!
4

Jeżeli planujecie zapoznać się bliżej z xCloud, warto mieć ten kontroler na oku: mniejszy niż pady od Xboxa, a do tego ze specjalnym uchwytem na smartfon.

Każdy gracz doskonale zdaje sobie sprawę z tego, jak istotny jest dobrej jakości kontroler do gier. Tam nie ma miejsca na przypadki, liczy się wygoda, jakość wykonania i czas pracy na jednym ładowaniu. Pod tym względem standardowe kontrolery do Xbox One są po prostu OK, ale pady Xbox Elite (pierwszej i drugiej generacji) to prawdziwe mistrzostwo — każdy kto miał przyjemność z nich skorzystać, doskonale o tym wie. Ale w związku z szykowaniem się do premiery nowej usługi, mowa oczywiście o streamingu xCloud, Microsoft szykuje zupełnie nowy pad. Tym razem jednak nie robi tego w pojedynkę, a we współpracy z popularną i niezwykle cenioną firmą 8BitDo.

Nowy pad Microsoftu i 8BitDo stworzony z myślą o xCloud

Dotychczas nowe kontrolery tworzono przede wszystkim z myślą o nowych sprzętach — ale jako że mamy 2020, widać powiew zmian. I "zminiaturyzowany" pad od Xboxa powstał z myślą o byciu idealnym kandydatem do obsługi nadchodzącej usługi streamingowej Xbox xCloud. 8BitDo to ekipa która na przestrzeni lat zasłużyła się już całym szeregiem fantastycznych akcesoriów dla graczy — przede wszystkim do retro sprzętów, które pod wieloma względami udało się wprowadzić w XXI wiek. Tym razem jednak przedstawiają sprzęt na wskroś nowoczesny: kompatybilny ze wszystkimi smartfonami i tabletami z Androidem, a przy okazji posiadającym oficjalną licencję Microsoftu. Akumulator ma wystarczyć nawet na 18 godzin bez szukania ładowarki — a do tej wykorzystamy kabel USB-C.

Do tego pad będzie sprzedawany ze specjalnym uchwytem na smartfon, czymś na wzór rozwiązania które ostatnio testowałem w padzie SteelSeries Nimbus+. Sprzęt, jak widać na załączonym obrazku, jest znacznie mniejszy od "podstawowego" pada xboksowego, ale już teraz zapowiada się niezwykle ciekawie. Nad jego powstaniem obie firmy dzielnie współpracowały, dbając o najdrobniejsze szczegóły idealnego współdziałania z usługą xCloud. Ba, doczekał się on nawet specjalnej aplikacji, która pozwoli przyporządkować klawisze i czułość triggerów / analogów.

Pad stworzony z myślą o usłudze grania w chmurze brzmi... dość kontrowersyjnie — tym bardziej, że przecież Microsoft ma pakiet świetnych kontrolerów swoim portfolio. Nie da się jednak ukryć, że to znacznie bardziej kompaktowa propozycja. Pad SN30 Pro już można zamawiać w pre-orderze, jego premiera zaplanowana zostałą na 21 września, a wyceniono go na 44,99 dolarów.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu