Ciekawe strony

Wkrótce.pl czyli kolejna próba polskiego upcoming.org

Grzegorz Marczak
Wkrótce.pl czyli kolejna próba polskiego upcoming.org
7

Wkrótce.pl to kolejny po idziemy.net serwis w którym możemy dodawać informacje o zbliżających się wydarzeniach / koncertach/ imprezach na które zamierzamy się wybrać. Serwisy tego typu są wzorowane na takich zagranicznych odpowiednikach jak np. upcoming.org. Ludzie wpisują tam zbliżające imprezy,...

Wkrótce.pl to kolejny po idziemy.net serwis w którym możemy dodawać informacje o zbliżających się wydarzeniach / koncertach/ imprezach na które zamierzamy się wybrać.

Serwisy tego typu są wzorowane na takich zagranicznych odpowiednikach jak np. upcoming.org. Ludzie wpisują tam zbliżające imprezy, umawiają się na wspólne wyjścia i spotkania itp.

W Polsce istnieje już serwis nawiązujący tematycznie do tego rodzaju serwisów – jest to idziemy.net. Niestety nie można powiedzieć, aby zdobył on popularność wśród polskich internatów. Przyczyny niepowodzenia może być wiele, ja jednak doszukiwałbym się ich głównie w mentalności Polaków oraz w braku promocji serwisu.

Wkrótce.pl – funkcjonalnie nie odróżnia się zbytnio do idziemy.net. Tak więc mamy możliwość dodania nowego wydarzenia, komentowania wydarzeń już dodanych oraz podania informacji iż wybieramy się na jakieś wydarzenie / imprezę dodane przez kogoś innego.

Główna różnica między tymi dwoma serwisami to zrobiona przez wkrotce.pl wizualizacji miejsca wydarzenia (bardzo pomocne przy tego typu serwisie) oraz możliwość dodawania wydarzeń do wcześniej już zdefiniowanych miejsc i co za tym idzie przeglądanie miejsc pod względem odbywających się tam wydarzeń.

Czy coś jeszcze można powiedzieć o wkrotce.pl – graficznie serwis zrobiony jest dość estetycznie trudno się jednak dziwić ponieważ jego wygląd bardzo przypomina serwis upcoming.org. Do czego można się przyczepić to bardzo skromnie opisana przez autorów funkcjonalność serwu oraz praktycznie brak informacji pomocnych przy poruszaniu się po serwisie.

Nie wiadomo też, kto jest autorem serwisu ….a właściwie wiadomo tylko nie jest to opublikowane na stornie głównej. Serwis stworzyła agencja dige.pl. Ta sama agencja, która stworzyła konkurencyjny dla pytamy.pl serwis zapytaj.com.pl.

Tak więc dige.pl zrobiło zapytaj.com.pl po pytamy.pl, wkrotce.pl po idziemy.net .

Podsumowując, serwis wkrotce.pl moim zdaniem w obecnej formie nie ma dużych szans na popularność wśród naszych internautów. Dlaczego ? – dlatego, że to samo proponował serwis idziemy.net i jak do tej pory ilość wpisów przekroczyła zaledwie 300 pozycji. Myślę że sam pomysł kalendarza imprez jest jak najbardziej ciekawy – ale użytkownikom trzeba zaproponować dużo więcej.

Moim zdaniem serwis tego typu powinien dodatkowo być wyposażony w możliwość np. komentowania imprez na których się już było, zamieszczania zdjęć lub recenzji z danych imprez itp.

Mimo wszystko życzę autorom serwisu, czyli agencji dige.pl powodzenia oraz więcej kreatywności, która moim zdaniem powinna być filarem każdej marketingowej agencji.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu