Apple

85% użytkowników iPhone'a 6 w ogóle nie tknęło Apple Pay

Jakub Szczęsny
85% użytkowników iPhone'a 6 w ogóle nie tknęło Apple Pay
11

Apple Insider podaje informacje na temat badania InfoScout, gdzie pochylono się nad tematem Apple Pay, usługi płatności mobilnych. Zostało ono przeprowadzone na 1188 osobach płacących za swoje zakupy w sklepie. Wnioski, które można wysnuć z pozyskanych w ten sposób danych wskazują jednoznacznie, że...

Apple Insider podaje informacje na temat badania InfoScout, gdzie pochylono się nad tematem Apple Pay, usługi płatności mobilnych. Zostało ono przeprowadzone na 1188 osobach płacących za swoje zakupy w sklepie. Wnioski, które można wysnuć z pozyskanych w ten sposób danych wskazują jednoznacznie, że Apple radzi sobie dobrze, ale jedynie w wąskiej grupie osób, które wiedzą o tym sposobie płatności.

Jedynie 6% osób posiadających zgodne z usługą urządzenie aktywnie korzysta z Apple Pay. 9% badanych zdeklarowało się, iż eksperymentuje z tą usługą i zapewne w najbliższym czasie zacznie dzięki niej robić zakupy. 85% - tak, jak zawarłem to w tytule, w ogóle nie korzysta z Apple Pay.

Ostatnia grupa natomiast wskazuje na bardzo ciekawe powody nieużywania zawartej w ich urządzeniach usługi - wychodzi bowiem na to, iż albo nie wiedzą w ogóle o tej możliwości, albo nie są zorientowani w jakich sklepach mogą zapłacić telefonem Apple. Z tego powodu właśnie Apple zamierza przywiązać większą uwagę do tego jak oznaczone są punkty, w których możliwe będzie zapłacenie dzięki usłudze Pay.

Działania te obejmują m. in. nowe naklejki informujące klientów o dostępności usługi Apple Pay - w dwóch rozmiarach przy kasie oraz na głównej witrynie sklepu. Co więcej, Apple sugeruje by umieszczać naklejkę na wysokości 50 cali od podłoża i wyżej od pozostałych prezentowanych metod płatności.

Dane przeprowadzone w USA wskazują na jednak bardzo powolny wzrost aktywnych użytkowników usługi Apple Pay - mimo wielu artykułów w Internecie, które krok po kroku pokazują, jak sparować swoją kartę kredytową z Pay. Problemem było także to, iż użytkownicy nie wiedzieli także o możliwości płacenia telefonem Apple w niektórych sklepach, właśnie z powodu słabego ich oznaczenia, lub też braku jakichkolwiek informacji na ten temat.

Grafika: 1, 2

Źródło: AppleInsider

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu