Firefox

64-bitowy Firefox dla Windowsa dostępny w wersji deweloperskiej

Konrad Kozłowski
64-bitowy Firefox dla Windowsa dostępny w wersji deweloperskiej
42

Po wersji dla Linuksa i OSX nadszedł czas na najpopularniejszy system operacyjny - Mozilla udostępniła dziś 64-bitową wersję przeglądarki Firefox dla "okienek". Dzięki temu, Mozilla mogła na każdym froncie poczynić spore postępy - przede wszystkim w kwestii bezpieczeństwia i wydajności. Co istotn...

Po wersji dla Linuksa i OSX nadszedł czas na najpopularniejszy system operacyjny - Mozilla udostępniła dziś 64-bitową wersję przeglądarki Firefox dla "okienek". Dzięki temu, Mozilla mogła na każdym froncie poczynić spore postępy - przede wszystkim w kwestii bezpieczeństwia i wydajności.

Co istotne, istnieje także możliwość płynnego przejścia z 32-bitowego wydania na zupełnie nowe z przeniesieniem wszystkich naszych danych. By to zrobić należy wpierw odinstalować 32-bitową wersję Firefoksa (nie usuwając danych użytkownika), a następnie zainstalować nowe 64-bitowe wydanie korzystając z dostępnego do pobrania instalatora.

Jakie korzyści niesie za sobą 64-bitowe wydanie Firefoksa? W pierwszej kolejności Mozilla wskazuje na możliwość uruchamiania większych aplikacji. Mają być one porównywane do tych klasy desktopowej, na przykład gry oparte o Unreal Engine, który będzie mógł obsługiwać znacznie bardziej skomplikowane i rozbudowane projekty. 64 bity oferują również wydajniejszą pracę przeglądarki, która może sięgnąć po niedostępne dotychczas zasoby hardware'owe.

Przed pobraniem należy jednak mieć na uwadze fakt, że jest to deweloperska wersja przeglądarki oferująca narzędzia pomocne przy tworzeniu webaplikacji. Jako, że wersja beta dla użytkowników ma dopiero doczekać się wydania 64-bitowego, dla wielu osób nie będzie to jednak przeszkodzą - przy codziennym przeglądaniu Sieci nie powinny pojawiać się poważne problemy, a skok w wydajności może okazać się odczuwalny, na przykład przy uruchamianiu się przeglądarki.

Tutaj znajdziecie wszystkie wersje wydania deweloperskiego Firefoksa, zaś 64-bitowa wersja dla Windows jest dostępna do pobrania dokładnie stąd.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

FirefoxMozillaFirefox x64