Seriale

To będzie ciekawe - 6. sezon House of Cards z dwójką nowych bohaterów

Konrad Kozłowski
To będzie ciekawe - 6. sezon House of Cards z dwójką nowych bohaterów
8

Po niemałym zamieszaniu Netflix wznawia prace nad 6. sezonem "House of Cards". Jak wiemy, zabraknie w nim postaci odgrywanej przez Kevina Spaceya, czyli Franka Underwooda. Ale w ostatnim sezonie serialu zobaczymy co najmniej dwie nowe twarze.

Jaki los spotka Franka Underwooda? Oficjalnie nie wiadomo i wcale nie zdziwiłbym się, gdyby zwlekano z podaniem tej informacji do samego końca, ale najczęściej wspomina się o zabójstwie byłego prezydenta. Główną bohaterką stanie się Claire Underwood, a sporą rolę powinien odegrać także Doug Stamper. To właśnie on wymieniany jest, jako najważniejszy kandydat do spin-offu "House of Cards".

Skoro pożegnamy Franka Underwooda, to można liczyć na pojawienie nowych postaci w serialu. Netflix ogłosił, że do obsady w 6. sezonie dołączają Diane Lane i Greg Kinnear. Diane można kojarzyć z występu w takich produkcjach jak Człowiek ze stali, Batman V. Superman czy Liga Sprawiedliwości (Martha Kent), "Tajne źródło" czy "Trumbo", natomiast Greg wystąpił w serialu Philip K. Dick's Electric Dreams, a wcześniej wcielił się w 35. prezydenta USA w mini-serii "The Kennedys". Oczywiście powrócą też znani nam aktorzy: Robin Wright, Michael Kelly, Jayne Atkinson, Patricia Clarkson, Constance Zimmer, Derek Cecil, Campbell Scott i Boris McGiver.

Producentami wykonawczymi House of Cards są Melissa James Gibson, Frank Pugliese, Robin Wright, David Fincher, Joshua Donen, Dana Brunetti, Eric Roth, Michael Dobbs oraz Andrew Davies.

Twórcą serialu jest Beau Willimon. Za produkcję odpowiada Donen/Fincher/Roth oraz MRC dla Netflix.

Trudno określić, kiedy możemy spodziewać się jakichkolwiek informacji na temat daty premiery 6. sezonu. Wiemy, że większość wszystkie dotychczas nagrane ujęcia musiały pójść do kosza, a scenariusz został rozpisany od nowa. Netflix nie uwzględnił 6. sezonu "House of Cards" w żadnych planach na 2018 rok, dlatego może się okazać, że na debiut ostatniego sezonu pierwszego oryginalnego serialu Netflixa zaczekamy do 2019.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu