Netflix

[Tylko u nas] Kulisy najdroższego serialu sci-fi Netflixa - "Altered Carbon"

KK
Konrad Kozłowski
7

"Altered Carbon" debiutuje na Netflix 2 lutego i będzie pierwszą tak głośną i drogą produkcją sci-fi tej platformy. Serwis już odlicza do premiery, więc w trakcie oczekiwania możemy przyjrzeć się kulisom powstawania serialu, które w Polsce prezentujemy jako pierwsi. Dodatkowo, dla polskich widzów Netflix przygotował coś jeszcze.

Kulisy serialu "Altered Carbon"

Zgodnie z tradycją Netflix pozwala nam zajrzeć za kulisy swojego serialu. "Altered Carbon" to bardzo istotna produkcja dla serwisu i to z kilku powodów. W tytule pokładane są spore nadzieje, ponieważ inwestycja finansowa miała być największą w przypadku gatunku sci-fi w historii Netflixa. Po drugie, serial oparto tylko o jedną z trzech książek Richarda K. Morgana, właśnie o tytule "Modyfikowany węgiel", więc prawdopodobnie w przyszłości ujrzymy także kolejne sezony. Po trzecie, wokół serialu ruszyła spora kampania marketingowa, której efekty dotarły także nad Wisłę - szczegóły znajdziecie nieco niżej.

Teraz skupmy się na materiale dodatkowym, który debiutuje tydzień przed premierą serialu. W klipie mamy okazję zobaczyć jak nakręcono kilka scen walki oraz usłyszeć komentarz głównych zainteresowanych - Joela Kinnamana odgrywającego rolę Takeshiego Kovacsa oraz Marthy Higaredy, którą zobaczymy jako Kristin Ortegę. Obydwoje starali się jak najwięcej takich ujęć nagrać osobiście. Aktorzy zwracają uwagę na to, jak wiele pracy wymaga przygotowanie do nawet najkrótszych zdjęć. Kilkugodzinne treningi to norma.

Świat "Altered Carbon" odczujecie na własnej skórze

Polski oddział Netflixa przygotował coś jeszcze. W dniach 2-4 lutego będziecie mieli okazję odwiedzić specjalnie przygotowaną na okres premiery lokalizację. Pawilon będzie usytuowany w Galerii ETHOS (Plac Trzech Krzyży 10/14) i otwarty w godzinach 11:00 - 21:00. Wstęp jest wolny, a więcej informacji Netflix przekaże już wkrótce.

Wieki temu ludzkość odkryła sposób, by przenieść świadomość do nowego ciała, czyniąc śmierć ledwie niedogodnością.
Od tego czasu oferujemy szeroką gamę ludzkich powłok najwyższej jakości dla najbardziej wymagającej klienteli.

Psychasec 
Żyj wiecznie w ciele, którego pragniesz

Według opisu wydarzenia, które utworzono na Facebooku, pawilon pozwoli na zwiedzenie pierwszego oddziału Psychasec w Polsce - firmy odpowiedzialnej za cyfrowe kopie tożsamości.

Premiera "Altered Carbon" na Netflix już 2 lutego.

 

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu