Artykuł sponsorowany

6 przykładów, jak inteligentny dom z systemem smartCONNECTED może Ci pomóc

Krzysztof Kurdyła
6 przykładów, jak inteligentny dom z systemem smartCONNECTED może Ci pomóc
5

„Dzień dobry, tu kurier, za 5 minut będę u pana, będzie ktoś w domu?”. Hamulec, zawracanie i szybki powrót do domu... miałem taką sytuację przynajmniej kilka razy. System smartCONNECTED od WIŚNIOWSKI pozwoli na luzie podejść do tego typu telefonów.

W jaki sposób smartCONNECTED pomoże nam w takiej sytuacji? To proste, informujemy kuriera, żeby podszedł do bramy wjazdowej. W aplikacji znajdującej się na naszym smartfonie wybieramy scenariusz otwierający bramę i drzwi garażowe. Prosimy kuriera, żeby wstawił paczki do garażu, a po jego wyjściu kolejnym przyciskiem zamykamy oba urządzenia. Misja zakończona, jedyne o czym trzeba pamiętać, to o zatrzymaniu się na poboczu przed użyciem w samochodzie smartfona.

Tak właśnie działa system smartCONNECTED. Jeśli wyposażymy nasz dom w bramy, okna i drzwi firmy WIŚNIOWSKI, każde z tych urządzeń w wersji smart otrzyma odpowiednie siłowniki oraz komunikujący się po WiFi sterownik. W centrum domu ustawiamy centralkę smartCONNECTED Box, spinającą w całość urządzenia korzystające z autorskiej technologii io homecontrol, a na smartfonie instalujemy wspomnianą aplikację.

Po zalogowaniu się i ustawieniu PIN-u bezpieczeństwa będziecie mogli tworzyć własne scenariusze kierujące zachowaniem Waszego inteligentnego domu. Dla sytuacji opisanej we wstępie, wystarczy przygotować sobie na takie okazje prosty scenariusz „Kurier”, która za jednym razem wywoła wszystkie potrzebne interakcje.

Czyje to klucze?

Dziecko nie wróciło jeszcze ze szkoły, a Wy wybieracie się właśnie na nowego Bonda. Wychodząc z domu zauważacie, że akurat dziś wasza pociecha nie zabrała swoich kluczy. Nawet jeśli z wywieszonym językiem zdołacie dowieźć klucze do szkoły i wyrobicie się na film, takie zdarzenie może popsuć cały wieczór.

W przypadku smartCONNECTED wystarczy, że poprosicie dziecko, aby zadzwoniło spod domu, gdy do niego dotrze. Będziecie w stanie nie tylko wpuścić je do środka, ale też dopilnować, żeby po wejściu dziecka dom znowu był zamknięty.

smartCONNECTED, czy możesz wyprowadzić psa?

No dobrze, system firmy WIŚNIOWSKI nie pójdzie z waszym psem na spacer, ale przy jego pomocy możecie wpuszczać i wypuszczać na ogród swoje zwierzaki, gdy tylko tego potrzebują. Jeśli wasze zwierzę ma jakieś stałe godzinowo zwyczaje, możecie pod to stworzyć automatyczny profil, który o konkretnej godzinie uchyli drzwi tarasowe i wypuści je do ogrodu.

Jeśli pod waszą nieobecność pupil przesiaduje na zewnątrz, smartCONNECTED może się przydać, jeśli załamie się pogoda. Jeden ruch ręką w aplikacji i pies czy kot mogą się bezpiecznie schować przed burzą w garażu lub przeznaczonym dla niego pomieszczeniu.

Sezamie, otwórz się

Otwierana zdalnie brama to fantastyczny wynalazek, ale już temat pilotów do tego urządzenia potrafi być frustrujący. A to wpadnie pod siedzenie, a to ciężko go namierzyć w kobiecej torebce, a to w najmniej spodziewanym momencie po prostu nie zadziała.

smartCONNECTED pozwoli wam otwieranie bramy uczynić kompletnie transparentnym, w aplikacji ustawicie sobie obszar w pobliżu wjazdu, po znalezieniu się w obrębie którego system sam Wam tę bramę otworzy. Bez kluczy, bez pilota i bez magicznych zaklęć, wystarczy smartfon i usługa geolokalizacji.

Ja do licznika przyszedłem

Jak wiadomo, listonosz zawsze puka dwa razy, a ludzie od odczytywania liczników prądu, wody czy gazu zawsze przychodzą nie w porę. Inteligentny dom pozwoli Wam uniknąć demolowania sobie grafiku tylko po to, aby móc „wykroić” minutę, na dopuszczenie pracownika gazowni do skrzynki wiszącej na zewnątrz domu. Ze smartCONNECTED całą sprawę załatwisz za pośrednictwem aplikacji.

Piątek, piąteczek, piątunio....

Kto z Was nie lubi piątkowego popołudnia? To idealny czas na wieczorną imprezę lub grilla ze znajomymi. Gorzej, jeśli gospodarz imprezy roześle zaproszenia, po czym ugrzęźnie w korku na obwodnicy wraz z wieloma innymi „już prawie weekendującymi”. Ze smartCONNECTED impreza może zacząć się bez gospodarza, który gości może wpuszczać nawet siedząc w samochodzie kilka kilometrów dalej.

Bezpiecznie i wygodnie

Jak widzicie inteligentny dom to nie jest już kwestia gadżeciarstwa, tylko bardzo przydatne narzędzie w naszych rękach. Dzięki nowoczesnym technologiom są to rozwiązania bezpieczne, pomagające nam nie tylko przy doraźnym rozwiązywaniu problemów, ale także stałym nadzorowaniu tego, co dzieje się z naszą nieruchomością.

Bardzo wiele elementów można całkowicie zautomatyzować. Casus bramy już omówiliśmy, ale możliwości jest więcej. Na przykład, jeśli budzicie się o 7.00, system o 6.50 może sam podnieść wszystkie rolety.

To wszystko działa już dziś, a z każdym rokiem możliwości będzie przybywać. Firma WIŚNIOWSKI, rozpoczynając współpracę z doświadczoną na rynku inteligentnych automatyzacji firmą Somfy, pokazuje, że chce być jednym z tych podmiotów, który w smart-rewolucji wyznaczają trendy, a nie tylko za nimi podążają.

Szczegółowe informacje dotyczące opisanych tu systemów, a także pełną ofertę urządzeń firmy znajdziecie na stronie www.wisniowski.pl oraz na ich kanale YouTube.

Artykuł powstał przy współpracy z firmą WIŚNIOWSKI

 

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu