Telekomy

Ponad 5 mln ludzi w zasięgu sieci 5G Plusa. A to jeszcze nie koniec

Piotr Kurek
Ponad 5 mln ludzi w zasięgu sieci 5G Plusa. A to jeszcze nie koniec
98

Końcówka roku to dla Plusa powód do dumy. Operator uruchomił w całym kraju kolejne stacje 5G, co przekłada się na rozszerzenie zasięgu nowej technologii i jej dostępności w dużo większej liczbie miejscowości w Polsce.

Plus ze swoją siecią 5G wystartował w maju bieżącego roku. Była ona dostępna w Warszawie, Łodzi, Gdańsku, Katowicach, Szczecinie, Poznaniu i Wrocławiu. Jak się wtedy sprawowała? Przeczytacie o tym w naszym tekście Jak działa sieć nowej generacji? Testujemy 5G w Warszawie. Do listopada udało się uruchomić kolejne nadajniki w wielu miejscach Polski, co pozwala na dotarcie do 5,2 mln ludzi, którzy mogą już korzystać z sieci 5G oferowanych przez Plusa. Operator stale rozwija swoją infrastrukturę i rozszerza zasięg nowej sieci. W przyszłym roku Plus ma posiadać ponad 1700 nadajników 5G.

5G Plusa. W jakich miejscowościach skorzystacie z szybkiej sieci?

Lista miejscowości, w których Plus udostępnia sieć 5G zmienia się regularnie. W chwili obecnej dostępna jest ona w kilkudziesięciu miejscach w Polsce w 14 województwach.

Aktualna lista miejscowości w zasięgu 5G Plusa:

 • województwo dolnośląskie: Wrocław, Wałbrzych, Jelenia Góra, Legnica, Boguszów Gorce, Kobierzyce
 • województwo kujawsko-pomorskie: Bydgoszcz, Toruń, Włocławek
 • województwo lubelskie: Biała Podlaska
 • województwo lubuskie: Zielona Góra, Gorzów Wielkopolski
 • województwo łódzkie: Łódź, Piotrków Trybunalski, Skierniewice
 • województwo małopolskie: Kraków, Tarnów, Nowy Sącz, Szczyglice
 • województwo mazowieckie: Warszawa, Radom, Pruszków, Legionowo, Piaseczno, Otwock, Wołomin, Ząbki, Grodzisk Mazowiecki, Marki, Piastów, Kobyłka, Józefów, Sulejówek, Zielonka, Konstancin-Jeziorna, Łomianki, Milanówek, Brwinów, Ożarów Mazowiecki, Karczew, Halinów, Wieliszew, Jabłonna, Zalesie Górne, Kanie, Rembelszczyzna, Komornica, Janki, Izabelin, Sękocin, Wolica, Kazuń, Urzut, Rzakta, Dawidy Bankowe
 • województwo opolskie: Opole
 • województwo podkarpackie: Rzeszów, Tarnobrzeg, Krosno
 • województwo pomorskie: Gdańsk, Gdynia, Sopot, Słupsk, Kowale
 • województwo śląskie: Katowice, Dąbrowa Górnicza, Częstochowa, Gliwice, Bielsko-Biała, Sosnowiec, Tychy, Zabrze, Ruda Śląska, Bytom, Piekary Śląskie, Chorzów, Siemianowice Śląskie, Świętochłowice, Mysłowice, Lędziny, Mikołów, Będzin, Wola Kiedrzyńska
 • województwo warmińsko-mazurskie: Olsztyn, Elbląg
 • województwo wielkopolskie: Poznań, Kalisz, Piła, Konin Stare Miasto, Baranowo
 • województwo zachodniopomorskie: Szczecin, Koszalin, Przecław

Szczegółowe informacje na temat zasięgu oraz mapkę 5G (oraz innych usług i technologii) znajdziecie na stronach Plusa.

Plus nie zamierza jednak zwalniać i już zapowiada rozszerzenie dostępności sieci 5G i wykorzystaniu dodatkowych częstotliwości i technologii. Ruch ten ma pozwolić m.in. na wzmocnienie pozycji lidera 5G w Polsce i dać większej liczbie klientów dostęp do szybkich transmisji danych w większej liczbie miejscowości — tych większych i mniejszych. Operator ma ambitne plany. W przyszłym roku w zasięgu sieci 5G 2600 MHz TDD znaleźć się ma ponad 150 miast, miasteczek i wsi, a to przełoży się na ponad 11 mln mieszkańców naszego kraju.

5G Plusa. Promocja dla abonentów chcących skorzystać z nowych technologii

Zobacz też: W świątecznych promocjach Plusa tańsze urządzenia i atrakcyjne bonusy w ofertach

Nie korzystaliście jeszcze z 5G i chcecie sprawdzić możliwości nowej sieci i interesuje was oferta Plusa? Warto się pospieszyć i skorzystać z promocji. Kto do początku stycznia wybierze dowolny abonament, ma otrzymać dostęp do sieci 5G na cały okres umowy. W ofercie znajduje się kilkanaście urządzeń ze wsparciem 5G — macie możliwość kupienia flagowców, jak i modeli bardziej przystępnych cenowo. Więcej informacji na temat promocji znajdziecie na stronach Plusa.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu