Być może już je znasz, a może nigdy o nich nie słyszałeś. Jeśli chociaż jeden z wymienionych kanałów przykuje twoją uwagę, to warto było robić to mini zestawienie, które nawiązuje do regularnie tworzonych treści, moim zdaniem zasługujących aby zwrócić na nie uwagę.
PBS SPACE TIME
Na PBS Space Time dowiemy się wiele na temat otaczającego nas Wszechświata, a przy okazji posłuchamy trochę o prawach fizyki. Dodatkowo gospodarz kanału często omawia potencjalne scenariusze wydarzeń rodem z powieści sci-fi, lecz zawsze robi to w odniesieniu do wspomnianych już praw fizyki oraz osiągnięć naukowych ludzkości. Pomaga to w dokonywaniu oceny, czy omawiana przez niego ewentualność mogłaby mieć kiedykolwiek miejsce, czy też jest to kompletnie nierealny scenariusz.
Mam tylko jedno ostrzeżenie: przed seansem należy nastawić się na intensywną dawkę wiedzy. Matt O’Dowd tworzy całkiem długie odcinki podczas których nieustannie omawia dość zawiłe zjawiska i wydarzenia, co wymaga ciągłego skupienia ze strony widza.
It’s Okay To Be Smart
Wszechświat, biologia, historia, technologia, a czasem po prostu nietypowe i ciekawe pytania. Jeżeli chętnie dowiesz się czegoś w wymienionym zakresie, to polecam ci kanał, którego gospodarzem jest Joe Hanson. Możesz liczyć na entuzjazm, ładne animacje oraz przystępnie przekazywaną wiedzę. Czego chcieć więcej?
SciShow
Szybkie odpowiedzi na pytania na temat otaczającego nas świata, nowinki naukowe lub dłuższe odcinki mające na celu głębsze omówienie określonego zagadnienia naukowego albo po prostu czegoś, co najtrafniej można określić jako ciekawostkę. Tyle i aż tyle znajdziesz na SciShow, kanale codziennie publikującym nowy filmik.
TED-ed
Technologia, Rozrywka i Design lub po prostu TED, to sposób organizacji non-profit na dzielenie się „ideami wartymi propagowania” podczas organizowanych specjalnie w tym celu konferencji. Kontynuacją tej myśli jest TED-ed, zmierzające do dzielenia się wartościowymi lekcjami. Kanał YouTube o tej nazwie zawiera naprawdę świetnie przygotowane treści, i to pod każdym względem. Lektor zawsze przekaże nam kolejną porcję wiedzy w przystępny sposób, natomiast animacje których styl ulega zmianie w każdym kolejnym odcinku wspomogą ten proces.
Deep Look
Masz ochotę popatrzyć na coś z bliska? A masz ochotę popatrzyć na coś z NAPRAWDĘ bliska? Od tego jest kanał Deep Look. Poza otrzymaniem porcji wiedzy w tematach z dziedziny biologii, będziesz miał okazję spojrzeć na coś inaczej niż to robiłeś do tej pory. Domyślam się, że takie ujęcia kosztują twórców kanału sporo pracy. Jak można przeczytać w ich opisie, wykorzystują do tego mikrofotografię oraz mikroskopię. Warto rzucić na to okiem.
Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu