YouTube

5 dobrych kanałów na YouTube o tematyce fitness

Paweł Winiarski
5 dobrych kanałów na YouTube o tematyce fitness
27

Czerpanie motywacji do ćwiczeń z YouTube jest tak samo dobre, jak z każdego innego źródła. Podobnie jak informacji dotyczących techniki wykonywania ćwiczeń. Wybrałem więc dla Was 5 moim zdaniem najlepszych kanałów dotyczących fitnessu i kulturystyki na YouTube.

Zestawienie jest oczywiście subiektywne i przedstawia moje top 5 - serwis jest jednak tak bogaty w kanały i materiały tego typu, że bez problemu znajdziecie coś dla siebie. Choćby klikając w podesłane przez YT rekomendacje po wejściu na kanał z poniższej listy.

Czy oglądanie tych materiałów jakoś pomogło mi w ćwiczeniach? Myślę, że tak, choć zachęcam do bezpośredniej konsultacji z osobami, które znają się na rzeczy - nic nie zastąpi przynajmniej kilku indywidualnych zajęć. Ale jeśli akurat YouTube jest miejscem, w którym chcecie znaleźć trochę wiedzy dotyczącej ćwiczeń, poniższa lista może się przydać. Lecimy.

Six Pack Shortcuts

Mnóstwo ciekawych materiałów dotyczących efektywnego treningu siłowego, od jakiegoś czasu ze specjalną playlistą przeznaczoną dla osób po 40. roku życia. Oczywiście najpierw zobaczcie, czy taka luźna forma pokazywania ćwiczeń i technik przypadnie Wam do gustu, baza jest jednak dość solidna i warto ją przejrzeć. PS. Za czasów Mike’a Changa było na tym kanale lepiej. Może mniej profesjonalnie i z mniejszą pompą, ale lepiej.

Strenght Wars

Strenght Wars to kanał czysto rozrywkowy. Zasady są proste - starcie dwóch „sportowców”, jasno określone konkurencje. Często zawodnik reprezentuje jakiś konkretny rodzaj aktywności (np. kulturystyka vs. street workout). Świetnie zrealizowane materiały bardzo fajnie się ogląda. Da się z tego wynieść coś dla siebie? Poza rozrywką nie.

blogilates

Popularny kanał wśród kobiet - z dwóch powodów. Entuzjazm prowadzącej go Cassey Ho (wykwalifikowana instruktorka fitness i pilates) oraz konkret jeśli chodzi o ćwiczenia. Do tego dochodzą niezłe rady dotyczące zdrowego, ale oszczędnego odżywiania.

Warszawski Koks

Techniczny koszmarek, co na pewno odstraszy amatorów ładnych materiałów na YT. WK to również materiały mocno vlogowe, przeznaczone dla młodszego odbiorcy. Warto jednak odwiedzić ten kanał przynajmniej po kilka porad związanych z ćwiczeniami na siłowni (serie Fundamenty i Anatomia Treningu Siłowego). WK to młodzi pasjonaci, którzy mieli mniejsze i większe sukcesy na scenie kulturystycznej. Choć popularność kanału pochodzi przede wszystkim z jego luźnego, typowo młodzieżowego charakteru. WK to kanał, który można albo lubić, albo nienawidzić.

KFD.pl

KFD, czyli Kulturystyczne Forum Dyskusyjne - to jak sama nazwa wskazuje forum dyskusyjne. Na jego bazie powstał sklep (internetowy i stacjonarny) z odżywkami i suplementami. Historia marki sięga okolic 2000 roku, trudno więc mówić, żę zawiadują nią amatorzy. KFD posiada również własny, całkiem nieźle radzący sobie kanał na YouTube. Tematyka to oczywiście trening, najczęściej siłowy - warto jednak zwrócić szczególną uwagę na playlistę „Atlas ćwiczeń”. To naprawdę cenne materiały jeśli planujecie rozpocząć przygodę z siłownią.

Ja natomiast bardzo chętnie poznam kanały fitness/poświęcone kulturystyce czy ogólnie pojętej aktywności fizycznej które Wy oglądacie. Macie coś wartego polecenia? Nie tylko mi, ale również innym czytelnikom.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu