0

45 tysięcy zł do wygrania w T-Mobile Liga Akademicka

To już drugi sezon tych akademickich rozgrywek e-sportowych, tym razem dorobili się już sponsora tytularnego T-Mobile.

W pierwszym sezonie wzięło udział 36 drużyn, ale rywalizacja miała miejsce jedynie w grze League of Legends. W tym sezonie dodatkowo będzie można się zmierzyć w grze Starcraft 2 oraz Overwatch.

Zgłoszenia do każdej gry przyjmowane będą do 9 lutego. Najwięcej do wygrania będzie w Overwatch, gdzie pula nagród wyniesie 28 tys. zł, w League of Legends – 12,5 tys. zł, a w Starcraft 2 najmniej, bo 5 tys. zł.

Rozgrywki prowadzone będą w modelu zaczerpniętym z koszykarskich i futbolowych lig studenckich w Stanach Zjednoczonych. Drużyny, składające się ze studentów tej samej uczelni, mogą zgłaszać się do rozgrywek od 29 stycznia do 9 lutego. Kwalifikacje odbędą się od 12 do 21 lutego, a oficjalna prezentacja grup i drużyn – 27 lutego. Pierwszy mecz w League of Legends, który inaugurował będzie start drugiej edycji T‑Mobile Ligi Akademickiej, rozegrany zostanie 1 marca 2018 r.

Siema! Z wielką przyjemnością witamy Was w drugim sezonie! Czas rozpocząć letnią odsłonę T-Mobile Ligi Akademickiej, w…

Opublikowany przez Liga Akademicka na 29 stycznia 2018

Sezon zasadniczy potrwa do 15 kwietnia, mecze w Overwatch będą odbywały się we wtorki i środy, League of Legends w czwartki i piątki, a Starcraft 2 w niedziele. Rozgrywki play-off natomiast rozpoczną się 17 kwietnia i potrwają do 29 kwietnia. Wszystkie mecze będzie można oglądnąć na Twichu po godzinie 18:00.

Zapisy i więcej szczegółów na temat rozgrywek znajdziecie na stronie T-Mobile Liga Akademicka.