Polska

400 elektrycznych hulajnóg hive wyjeżdża dziś na ulice Warszawy. Jakie ceny wypożyczenia?

Grzegorz Ułan
400 elektrycznych hulajnóg hive wyjeżdża dziś na ulice Warszawy. Jakie ceny wypożyczenia?
12

5 miesięcy po debiucie hulajnóg elektrycznych Lime w naszym kraju, przyszedł czas na kolejnego gracza hive, który dziś rozstawił na ulicach Warszawy 400 sztuk swoich hulajnóg elektrycznych.

Hulajnogi Lime zaczynały w Polsce od kilku miast - we Wrocławiu, Warszawie, Łodzi, Gdańsku, Poznaniu oraz Krakowa, hive zaczyna skromnie, na razie tylko w Warszawie, choć planują rozszerzyć ofertę wynajmu hulajnóg na inne polskie miasta.

Tristan Torres Velat, CEO hive:

Elektryczne hulajnogi są wyrazem rozwoju mobilności miejskiej i odpowiedzią na potrzeby mieszkańców, którzy chcą w wygodny i ekologiczny sposób poruszać się na niewielkich dystansach. Ułatwiają dojazd do celu i na odcinku 1-2 km mogą być szybsze niż samochody, a ich odpowiedzialne użytkowanie pozwala nie tylko zaoszczędzić czas, ale także dbać o środowisko. Poza tym jazda na hulajnodze to niesamowita frajda! Do Warszawy wchodzimy z naszym doświadczeniem zdobytym w innych metropoliach i z wielkim szacunkiem dla miasta i jego mieszkańców. Chcielibyśmy stać się częścią lokalnego ekosystemu mobilności, wpisać się w tkankę miejską, co naturalnie łączy się z bliską współpracą z władzami miasta. W przyszłości rozważamy wejście z naszą usługą do innych miast, ponieważ Polska to dla nas bardzo interesujący rynek.

Jakie ceny wypożyczenia elektrycznych hulajnóg hive? Okazuje się, że hive zróżnicowało swoją ofertę w stosunku do hulajnóg Lime, które na start kosztują 3,00 zł i 50 groszy za minutę jazdy, w hive samo wypożyczenie kosztuje 2,50 zł, a minuta jazdy 0,45 groszy. Do tego hive dopuszcza tryb postoju, czyli maksymalnie na 30 minut możemy zablokować naszą hulajnogę, by wstąpić na przykład do sklepu, a w tym czasie nikt nam jej nie wypożyczy.

Łukasz Gontarek, City Manager hive w Warszawie:

Chcemy, aby mieszkańcy Warszawy czerpali radość i korzyści z użytkowania naszych hulajnóg, jako naturalnego elementu infrastruktury miejskiej. Dlatego ogromną wagę będziemy przywiązywać do utrzymywania porządku. Każdego wieczoru hulajnogi hive będą przez nas zbierane i następnego ranka rozstawiane w wyznaczonych miejscach. W ciągu dnia na ulicach miasta będzie można spotkać nasz specjalny patrol “hive Bees”, który będzie usuwał hulajnogi pozostawione w niewłaściwy sposób czy w niedozwolonych miejscach, gdzie mogłyby stanowić przeszkodę lub zagrożenie dla przechodniów oraz użytkowników ścieżek rowerowych i dróg.

Hulajnogi hive w odróżnieniu od Lime nie będą dostępne w nocy, wieczorami będą zbierane z ulic Warszawy, na które wrócą następnego poranka. Dla przypomnienia, hive to część globalnej firmy, która zawiązała się niedawno - FREE NOW, do której należy tez między innymi mytaxi.

Adres strony hive.
Aplikacja mobilna na Androida do pobrania z Google Play.
Aplikacja mobilna na iOS do pobrania z App Store.

Źródło: inf. prasowa.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu