Sony

4 razy lepsze zdjęcia w Xperii XZ3? Tego nie wiem, ale smartfon ma dostać 4 aparaty

PW
Paweł Winiarski
0

Sony wydaje się strzelać nowymi flagowcami jakby miało karabin maszynowy załadowany kolejnymi Xperiami. To póki co jedynie przecieki, ale przy tym cyklu wydawniczym istnieje ogromna szansa, że na najbliższych targach IFA 2018 zobaczymy nowego smartfona. Jakie zmiany czekają serię?

Szczerze wątpię by Sony w tym roku pokazało smartfona z notchem, wystarczy spojrzeć jak długo wzbraniało się przed zlikwidowaniem szerokich pasów na górze i na dole ekranu. W końcu dopiero tegoroczny flagowiec przedstawił zupełnie nową dla firmy linię wizualną. Sporo się w Xperii XZ2 zmieniło, co poruszyłem w mojej recenzji smartfona. W większości na lepsze, choć nie jest to flagowiec idealny.

Xperia XZ3 podda się najprawdopodobniej modzie, ale nie na notcha, a na kilka kilka aparatów. Podobno smartfon ma posiadać aż cztery aparaty, czyli od dwa więcej niż model XZ2. Dwa pojawią się z tyłu, a dwa z przodu. Tak przynajmniej wynika z przecieków, które pokazują same aparaty mające znaleźć się w telefonie.

Niestety to jedyne co wiadomo o nowej Xperii, tajemnicą pozostają podzespoły, które trafią do urządzenia. Można jednak w ciemno obstawiać, że smartfon otrzyma procesor Snapdragon 845, 6GB pamięci RAM i 64GB pamięci wewnętrznej - czyli standard jeśli chodzi o flagowce. Z takim wnętrzem można być raczej pewnym sprawnego i bezproblemowego działania, choć to zawsze zależy od producenta i tego, czy będzie w stanie okiełznać sprzęt swoim oprogramowaniem. W przeszłości z Xperiami bywało różnie, choć przedpremierowe testy często wykonywane były na innym oprogramowaniu, niż te, które finalnie trafiało do sprzedaży.

Czy faktycznie Sony pokaże na targach IFA nowy telefon? Moim zdaniem tak, choć nie jestem pewien, czy takie częste premiery służą marce. To ostatnio dobre, a często nawet bardzo dobre smartfony, ja niestety powoli gubię się już jednak w ich nazewnictwie. Dlatego też mam nadzieję, że jeśli faktycznie dostaniemy niedługo nową Xperię, będzie się ona nazywać XZ3, a nie XZY "cośtam".

źródło

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy: