Konsole

30,2 miliona konsol PS4 u klientów. PlayStation 4 sprzedaje się fenomenalnie. A Xbox One?

Paweł Winiarski
22

To najszybciej i najlepiej sprzedająca się konsola w historii marki PlayStation. Niecały miesiąc temu, 29 października mówiono o 29 milionach. Milion w miesiąc - robi wrażenie, szczególnie, że to jeszcze nie jest okres zakupów świątecznych. Cieszymy się, że gracze wybierają PS4, bo to najlepsza pla...

To najszybciej i najlepiej sprzedająca się konsola w historii marki PlayStation. Niecały miesiąc temu, 29 października mówiono o 29 milionach. Milion w miesiąc - robi wrażenie, szczególnie, że to jeszcze nie jest okres zakupów świątecznych.

Cieszymy się, że gracze wybierają PS4, bo to najlepsza platforma do gier od czasu jej premiery 2 lata temu. Chcemy prezentować ciekawe gry i usługi rozrywkowe użytkownikom na całym świecie. Dzięki wsparciu partnerów PS4 wciąż jest najlepszą platformą do gier i interaktywnej rozrywki.

– mówi Andrew House, prezes i dyrektor generalny Sony Computer Entertainment Inc.

Bardzo ciekawi mnie jak PlayStation 4 poradzi sobie w te święta. Konsola jest w nowej, atrakcyjniejszej cenie, zapewne pojawią się również kuszące zestawy. Milion w miesiąc może okazać się łatwym do pobicia wynikiem.

A jak radzi sobie Xbox One?

Nie wiemy. Microsoft nie ujawnia dokładnych wyników sprzedaży. W październiku poradził sobie podobno lepiej od konkurencji, ale wciąż nie pokazano konkretów. W wakacje natomiast koncern z Redmond podał liczby, ale połączył Xboksa One i Xboksa 360. Zasada informowania o liczbie sprzedanych egzemplarzy jest prosta. Jeśli jest się czym chwalić - dostajemy konkretne dane. Jeśli nie ma, nie dostajemy konkretów. Nie bądźmy więc zdziwieni takim stanem rzeczy. Postanowiliśmy zapytać o sprzedaż polski oddziału Microsoftu. Dowiedzieliśmy się, że firma nie podaje takich informacji.

Przypomnijcie sobie, którzy z Waszych znajomych posiadających konsole, mają w domach X1, a którzy PS4. Oczywiście najlepszym rozwiązaniem jest postawienie pod telewizorem obu sprzętów, ale nasz kraj jest pod tym względem wciąż daleko za zachodem i choć ceny konsol obecnej generacji są niższe niż miało to miejsce przy poprzednich urządzeniach, to wciąż taki model jest wyjątkiem, a nie regułą.

Przyglądałem się z zaciekawieniem premierze PlayStation 4 i temu, jak firma zaskarbiała sobie przychylność graczy. Do sklepów popędzili nie tylko miłośnicy marki, ale również osoby posiadające wcześniej wyłącznie Xboksy 360. Z jednej strony zachęcała cena, z drugiej brak Xboksa One w Polsce. Niby można było zamówić sobie konsolę z zagranicznego sklepu, ale nie da się ukryć, że wyłączenie Polski z listy krajów premierowych miało na sprzedaż X1 duży wpływ.

PlayStation 4

Sony robi też coś, czego nie robi Microsoft. Stara się dotrzeć do tak zwanych casuali, czyli ludzi, którzy wcześniej nie interesowali się konsolami. I wygląda na to, że doskonale im się to udaje. Microsoft miał w naszym kraju dużą bazę posiadaczy Kinectów i wygląda na to, że nie potrafił tego wykorzystać. Od miesięcy czytam komentarze, że oferta Games with Gold jest lepsza od oferty PlayStation Plus. Przekłada się to jakoś na sprzedaż konsol? Wygląda na to, że nie.

Zastanawiacie się, którą z konsol wybrać? Ja zawsze mam na to pytanie prostą odpowiedź. Wybierzcie ten sprzęt, który posiadają Wasi znajomi. Nie będzie problemu ze wspólnym graniem w sieci, pożyczaniem sobie gier, czy przychodzeniem w odwiedziny z drugim padem. Często czytam w komentarzach, że obecna generacja jest rozczarowująca, głównie dlatego, że sprzęty już na premierze były przestarzałe i nie są w stanie zaoferować tego, co oferują PC-ty. 30,2 miliona w dwa lata, milion w miesiąc. Lepiej tego skomentować nie można. Rynek konsolowy ma się świetnie i nic nie wskazuje na to, by w najbliższym czasie cokolwiek miało się zmienić.

grafika: 1, 2

źródło: informacja prasowa

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu