21

3000 rozszerzeń do Chrome i rośnie

Przeglądarka internetowa Google czyli Chrome zyskuje coraz większy udział w runku i co za tym idzie coraz większe zainteresowanie developerów, którzy tworzą do niej różnego rodzaju dodatki i rozszerzenia. Niedawno na blogu Chromium Google pochwaliło się, że katalog z dodatkami do Chrome posiada już 3 tysiące rozszerzeń! I faktycznie wybór teraz jest dużo większy niż […]

Przeglądarka internetowa Google czyli Chrome zyskuje coraz większy udział w runku i co za tym idzie coraz większe zainteresowanie developerów, którzy tworzą do niej różnego rodzaju dodatki i rozszerzenia. Niedawno na blogu Chromium Google pochwaliło się, że katalog z dodatkami do Chrome posiada już 3 tysiące rozszerzeń! I faktycznie wybór teraz jest dużo większy niż jeszcze kilka miesięcy temu.

Nigdy nie byłem specjalnym zwolennikiem robienia z przeglądarki wielozadaniowego kombajnu i instalowania pseudo klientów do Twittera czy Facbeooka itp. W moich chrome korzystam aktywnie z 4-5 rozszerzeń a w sumie mam ich zainstalowane 9 (kilka w ramach testów).

Oto moja lista rozszerzeń do Google Chrome (polecam sprawdzić poniższe dodatki):

  • adBlock +Browser Button for AdBlock – świetny zestaw pozwalający na uniknięcie nachalnych reklam i jednocześnie dający możliwość szybkiego dodania strony do white listy.
  • Feedly – przedstawiać chyba tego rozszerzenia nie trzeba. Tworzy ono z czytanych przez nas RSS-ów portal informacyjny.
  • Google Buzz Checker – Mała ikonka pokazująca liczbę nowych Buzz-ów w Google Buzz.
  • Picnik Extension for Chrome – świetne rozszerzenie pomagające zrobić screenshot i obrobić obrazek online w serwisie Picnik. Wszystko bez rejestracji i logowania
  • Screenshot stron www – Webpage Screenshot Bardzo prosty dodatek robiący screenshot. Można zapisać całą stronę lub widoczną część.
  • Sprawdzanie poczty Google czyli ikonka pokazująca nowe maile w naszym gmail. Naprawdę działa dobrze.
  • Submit to Google Buzz!Takie dodaj do Buzz. Prosto i szybko – działa na każdej stronie którą oglądamy.

Jeśli korzystacie z jakiegoś ciekawego dodatku do Chrome, który warty jest polecenie to poproszę podzielić się jego nazwą w komentarzach.