Polska

3000 blipowiczów za iPhona

GM
Grzegorz Marczak
40

Jacek Gadzinowski (to ten pan dzięki któremu Agito chyba jako pierwsze w Polsce weszło w sponsoring bloga - był to blog Maćka Budzicha) postanowił przetestować zagraniczne pomysły na zdobywanie popularności na polskim mikroblogu czyli blip.pl. Biorąc więc przykład z Calacanisa (który dawał lapt...

Jacek Gadzinowski (to ten pan dzięki któremu Agito chyba jako pierwsze w Polsce weszło w sponsoring bloga - był to blog Maćka Budzicha) postanowił przetestować zagraniczne pomysły na zdobywanie popularności na polskim mikroblogu czyli blip.pl.

Biorąc więc przykład z Calacanisa (który dawał laptopa MacBook Air za zajęcie pierwszego miejsca w rankingu twittera), Jacek postanowił ufundować iPhona dla losowo wybranej osoby która śledzi go na blipie. Warunek jest jeden - w przeciągu jednego miesiąca liczba followersów Jacka musi osiągnąć 3000 (Jacka konto na blipie znajdziecie pod adresem gadzinowski.blip.pl)

Moim zdaniem pomysł na zabawę jest przedni (szczególnie obserwowanie reakcji, komentarzy itd.) - oczywiście zawsze znajdą się smutasy którzy będą umoralniać itp. Jacek ma dobre pomysły i chcę wykorzystać do zabawy mikroblogi, których za granicą już chyba nikomu nie trzeba przedstawiać, a w Polsce nadal walczą one z łatką niszowego miejsca dla geeków (która na chwilę obecną słusznie jest im przyszywana).

Z tego co pamiętam Calacanist ogłaszając swój konkurs na Twitterze miał już kilka czy kilkanaście tysięcy osób obserwujących, pod tym względem Jackowi może być trudno ponieważ w krótkim okresie czasu musi dotrzeć do znacznej liczby użytkowników blipa. Wprawdzie może zacząć ogłaszać się ze swoją akcją na przykład na blogu kominka (jest to chyba najbardziej poczytny blog w całej polskiej blogosferze) który od niedawna zaczął sprzedawać reklamy. Ostatnio nawet autor kominka zapisał się na blipa i podbił ranking top99 prowadzony przez Tomka Topę (wyników ostatnich chyba jeszcze nie widać?).

Na chwilę obecną jak widać po profilu Jacka - akcja przynosi rezultaty. Co kilka minut ktoś dodaje go do obserwowanych. Pytanie tylko czy aktywnych userów blipa nie jest za mało na taką liczbę (bo wiadomo, że nią każdy zdecyduje się na udział w zabawie) i nie trzeba będzie przyciągnąć użytkowników z zewnątrz? Choć i tak moim zdaniem może być ciężko bo jak na nasze warunki 3 tysiące osób to bardzo dużo.
Mam nadzieje, że eksperyment się uda i zakończy się z korzyścią zarówno dla Jacka, osoby która wygra iphona (jest też nagroda gwarantowana nawet jeśli Jacek nie osiągnie zakładanego limitu) no i może trochę zyska na tym blip-a.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

Twitterblip.plmikroblogi