13

Ufunduj laptopa i stań się Bogiem Twittera.

Jason Calacanis twórca serwisu Mahalo (i nie tylko) postanowił, że zdetronizuje polityka z tabeli „bogów tiwttera” (osoby które śledzone są przez największą liczbę użytkowników na twitterze) i zajmie jego miejsce. Jason obiecał iż rozlosuje laptopa MacBook Air wśród osób które dodadzą go do „obserwowanych” jeśli w tabeli tej osiągnie pierwsze miejsce i zdetronizuje Baracka Obame […]


Jason Calacanis twórca serwisu Mahalo (i nie tylko) postanowił, że zdetronizuje polityka z tabeli „bogów tiwttera” (osoby które śledzone są przez największą liczbę użytkowników na twitterze) i zajmie jego miejsce.

Jason obiecał iż rozlosuje laptopa MacBook Air wśród osób które dodadzą go do „obserwowanych” jeśli w tabeli tej osiągnie pierwsze miejsce i zdetronizuje Baracka Obame (Calacanis był 6 z prawie dziewięciu tysięczną rzeszą śledzącą jego wpisy) .

Czy myślicie, że jego apel i akcja promocyjna z laptopem przyniosły efekt? – okazuje się, że był to udany pomysł. W przeciągu dwóch dni od momentu ogłoszenia „akcji z laptopem” Calacanisowi przybyło ponad 1,000 obserwatorów – w chwili obecnej może pochwalić się wynikiem 11,300 podążających (followers) za jego wpisami.


Progres w popularności Jasona (już wcześniej nie był taki zły)

Jeżeli trend taki się utrzyma wkrótce przeskoczy on w tabeli popularności Robert Scoble a w przeciągu 5-10 dni obejmie prowadzenie jako najbardziej popularna osoba na twitter.com

Ciekawe ile u nas by kosztowało pierwsze miejsca na blipie lub pingerze ? :)