Felietony

25 000 PLN za polską aplikację na Facebooka

Grzegorz Marczak
25 000 PLN za polską aplikację na Facebooka
13

Skoro da się sprzedać znajomych to czemu nie sprzedać w miarę popularnej aplikacji na Facebooka na Allegro? Autorzy Rankingu Znajomych postanowili sprawdzi ile są w stanie zarobić na aplikacji, która ma ponad 33 tysiące fanów oraz miesięcznie 500 tysięcy aktywnych użytkowników (MAU) - z tą drugą lic...

Skoro da się sprzedać znajomych to czemu nie sprzedać w miarę popularnej aplikacji na Facebooka na Allegro? Autorzy Rankingu Znajomych postanowili sprawdzi ile są w stanie zarobić na aplikacji, która ma ponad 33 tysiące fanów oraz miesięcznie 500 tysięcy aktywnych użytkowników (MAU) - z tą drugą liczbą trzeba jednak być ostrożnym bo to parametr, którego mechanizm kalkulacji zna pewnie jedynie Facebook:)

Dwa słowa o co chodzi z tym całym rankingiem. Aplikacja sugeruje nam 2 znajomych przeciwnej płci i mamy wybrać kto wg. nas jest ładniejszy, pierwsza osoba dostaje dodatni punkt, druga ujemny na tej podstawie tworzy się ranking najładniejszych znajomych.

W każdym razie autorzy rankingu pokazują również swoje statystyki z Google Analytics. Wygląda z nich, że aplikacja osiąga ponad 2 miliony wizyt w miesiącu przy ponad 27 milionach odsłon. Gdyby to była klasyczna strona internetowa można by powiedzieć, że wyniki są niemal doskonałe - szczególnie ponad 12 odsłon podczas jednej wizyty (klasyczna społecznościówka).

Ranking polskich aplikacji na Facebooka według serwisu facead.plObecna cena na Allegro za Ranking Znajomych to 25 000 PLN. Przy tak pięknych statystykach nie wydaje się to teoretycznie dużo. Pytanie czy jest szansa na tym zarobić na tyle aby zwróciła się nam inwestycja i jak długo taka aplikacja będzie popularna? Adsense jak wiemy nie może być traktowany jako główne źródło przychodów, sprzedaż reklamy na własną rękę to już "robótka ręczna" a sieci raczej nie wchodzą w tego typu produkty. Przy okazji natomiast 27 milionów odsłon trzeba już trochę wydać na hosting. Do tego popularność takiej aplikacji jest również dużym znakiem zapytania w perspektywie kilku miesięcy czy roku.

Na razie bitwy w licytacji nie widać a cena od chyba dwóch dni pozostaje nie zmieniona.

Za info o aukcji dziękuję Arturowi.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

Facebook