AntywebTV

2249 złotych za nowego Xbox Series X to jest świetna cena. Teraz pora na ruch PlayStation!

Paweł Winiarski
2249 złotych za nowego Xbox Series X to jest świetna cena. Teraz pora na ruch PlayStation!
8

Kto by pomyślał, że niedawny przeciek o domniemanej cenie Xbox Series X będzie aż tak trafny. Szczególnie, że liczono go w dość pokrętny sposób. Ale już wiemy - nowe konsole Microsoft (tak, będą dwie) wyceniono bardzo dobrze, na pewno lepiej niż się spodziewałem.

Pamiętacie, jak kilka dni temu pisałem o tym, że Xbox Series X może kosztować niecałe 2300 złotych?

Firma Pringles zaczęła rozsyłać do południowoafrykańskich influencerów paczki promocyjne związane ze współpracą z Xboksem. Będą oni przeprowadzać konkursy, w których nagroda to Xbox Series X oraz dostęp do abonamentu Game Pass. 46 konsol o łącznej wartości 37000 dolarów pozwoliło serwisowi Critical Hit pobawić się w obliczenia i na tej podstawie określić amerykańską cenę Xbox Series X. 599 dolarów, co w prostym przeliczeniu daje u nas około 2250 złotych.

Przyznacie, że to dość dziwny i pokrętny sposób na wyliczenie ceny konsoli. Ale, jak się okazało, trafny. Znamy już polskie ceny Xbox Series X i Xbox Series S. Moim zdaniem są bardzo rozsądne, a tańsza i słabsza wersja netxgena może naprawdę nieźle namieszać na rynku konsol. Jak bardzo? O tym opowiadam w materiale wideo, na obejrzenie którego serdecznie Was zapraszam.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu