Świat

2 miliony artykułów na wikipedia.org

Grzegorz Marczak
2 miliony artykułów na wikipedia.org
3

Wikipedia osiągnęła kolejny punkt w historii rozwoju tej tworzonej przez internautów encyklopedii. W poniedziałek w angielskiej wersji Wikipedii ukazał się 2 milionowy artykuł o "El Hormiguero" - hiszpańskim show telewizyjnym. O Wikipedii było w tym roku dość głośno przy okazji plotek (czy też...


Wikipedia osiągnęła kolejny punkt w historii rozwoju tej tworzonej przez internautów encyklopedii. W poniedziałek w angielskiej wersji Wikipedii ukazał się 2 milionowy artykuł o "El Hormiguero" - hiszpańskim show telewizyjnym.

O Wikipedii było w tym roku dość głośno przy okazji plotek (czy też faktów) na temat problemów finansowych tego serwisu, aktów wandalizmu oraz samych treści jakie zawiera ta encyklopedia (problemy wikipedii)

Stworzony ponad sześć lat temu serwis zdobył olbrzymią popularność na całym świecie i podczas swojej historii stał się standardem dla wielu serwisów i stron internetowych, które bazują na treściach tworzonych przez użytkowników.

2 miliony artykułów to dość imponujący wyniku i nawet jeśli są osoby sceptyczne i podchodzące bardzo ostrożnie do treści zawartych w tym serwisie (ja należę do takiego grona), to jednak trzeba pogratulować twórcom wytrwałości i wyników, jakie osiągnęli.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu