Świat

1,5 miliarda telefonów Nokii z serii S40 na rynku robi wrażenie

KM
Kamil Mizera
11

Czasami przeglądając informacje dotyczące rynku urządzeń mobilnych można by uznać, że smartphony to obecnie jedyny typ telefonów komórkowych, jaki istnieje, a jego posiadanie jest czymś naturalnym. Tymczasem penetracja rynku konsumenckiego przez te urządzenia wcale nie jest aż tak duża, przynajmniej...

Czasami przeglądając informacje dotyczące rynku urządzeń mobilnych można by uznać, że smartphony to obecnie jedyny typ telefonów komórkowych, jaki istnieje, a jego posiadanie jest czymś naturalnym. Tymczasem penetracja rynku konsumenckiego przez te urządzenia wcale nie jest aż tak duża, przynajmniej na razie, a „normalne” telefony komórkowe dalej trzymają się naprawdę mocno.

Niech potwierdzeniem tych słów będą ostatnio udostępnione przez Nokię dane dotyczące ich telefonów S40. Finowie do tej pory „rzucili” na rynek blisko 1,5 miliarda urządzeń z tej serii! Uogólniając można powiedzieć, że na co piątego mieszkańca Ziemi przypada komórka z rodziny S40. Co więcej, obecnie jest aktywnych blisko 675 milionów użytkowników tych telefonów, a firma sprzedaje 12 sztuk co sekundę. Liczba ta robi naprawdę ogromne wrażenie.

Nokia wcale nie zamierza na tym poprzestać i niedawno pojawiły się nowe modele z tej serii.

 

Normalne telefony komórkowe przeznaczone są najczęściej dla klientów, którzy chcą tańszych, prostych w użyciu urządzeń, z lepszą baterią, a posiadanie przez nich smartphona jest kompletnie bezcelowe. Jak widać po danych od Nokii, jest to wciąż ogromny rynek, z którego nikt o zdrowych zmysłach nie zamierza rezygnować. Nokia zresztą działa na nim bardzo prężnie – wystarczy wspomnieć, że na telefony z serii S40 pobrano niemal 3,7 miliarda aplikacji.

Nie zmienia to jednak faktu, że firma dostrzega, iż w dłuższej perspektywie smartphony prędzej czy później zaczną wypierać prostsze komórki, stąd intensywna kampania promocyjna serii Lumia. Ciekawe, czy firma ta, która kiedyś postrzegana była jako lider innowacji na rynku nowoczesnych telefonów komórkowych odzyska swoją pozycję, czy też zostanie królem tanich urządzeń (co nie będzie łatwe, bo są tańsi)?

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

rynekNokia