E-commerce

11.11, czyli zakupowe szaleństwo na AliExprees już za dwa dni - uważajcie na "okazje" cenowe

Grzegorz Ułan
11.11, czyli zakupowe szaleństwo na AliExprees już za dwa dni - uważajcie na "okazje" cenowe
15

Już w sobotę internauci rozpoczną polowanie na najlepsze okazje zakupowe na AliExpress, choć już teraz można podejrzeć obowiązujące w tym dniu ceny wybranych produktów. Pamiętajmy jednak, że ceny części z nich mogą być celowo pod ten dzień, delikatnie mówiąc zmanipulowane.

Część sprzedawców celowo zawyża ceny bezpośrednio przed tym dniem, by 11.11 obniżyć je do bazowej ceny. Sprawdziłem kilka takich promocji, korzystając z serwisu, który agreguje najlepsze okazje z AliExpress - Thieve, a do sprawdzania historii cen, z pewnością znane już Wam rozszerzenie AliPrice.

Thieve to agregator najlepszych okazji na AliExpress, podzielony na kilkanaście kategorii produktowych, które można również sortować według ceny, popularności czy daty dodania. Aby aktywować w nim promocyjne ceny, które będą obowiązywać od soboty, musicie wybrać z klawiatury cztery jedynki - 1,1,1,1. Po tej sekwencji strona podmieni się na tę przygotowaną już pod dzień 11.11, z wyszczególnionymi cenami, które obowiązują dziś i tymi sobotnimi.

Szczególną uwagę należy zwracać w przypadku znacznych obniżek, tu najczęściej możemy spodziewać się dużych wahań cen w historii. Na pierwszy taki przypadek trafiłem w sprawdzając słuchawki bluetooth, które aktualnie kosztują 25.99 dolarów, a w sobotę cena ma zostać obniżona o połowę.

Z tym, że ta cena promocyjna była taka sama jeszcze 4 września, teraz wywindowano ją do wspomnianych 25.99 dolarów.

Przeanalizowałem kilkanaście promocji powyżej 50%, w zasadzie wszystkie wyjściowe ceny miały takie, jak te obowiązujące 11.11. Tak więc bez sprawdzania każdej się nie obejdzie. W przypadku drobnych obniżek z kolei widać, że ceny te są jednostajne w swojej historii.

Myślę, że zaopatrzeni w rozszerzenie AliPrice, dostępne na wszystkie przeglądarki z powodzeniem uda się Wam uniknąć tych sztucznych "okazji" i znajdziecie wiele prawdziwych promocji, dzięki którym zaopatrzycie się w poszukiwane produkty w naprawdę atrakcyjnych cenach. Dla przypomnienia powiem, że już od dłuższego czasu Polacy mogą kupować na AliExpress korzystając z płatności Przelewy24, a od niedawna z PayU, dzięki czemu możemy kupować na tym portalu szybko, bezpiecznie, no i wygodnie. Tak więc udanych zakupów!

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu