Felietony

1080p przy ekranie 4,6 cala. Czyżby Sony przygotowywało Xperię Z4 Compact?

Paweł Winiarski
1080p przy ekranie 4,6 cala. Czyżby Sony przygotowywało Xperię Z4 Compact?
44

W sieci (GFXBench i Geekbench) natknięto się na nowy model telefonu od Sony - E5663. Specyfikacja sprzętu jaka się tam znalazła, pozwala sądzić, że Sony pracuje nad następcą Z3 Compact. I zapowiada się on bardzo interesująco. Czy faktycznie telefon dostanie nazwę Z4 Compact? To ma chyba najmniejs...

W sieci (GFXBench i Geekbench) natknięto się na nowy model telefonu od Sony - E5663. Specyfikacja sprzętu jaka się tam znalazła, pozwala sądzić, że Sony pracuje nad następcą Z3 Compact. I zapowiada się on bardzo interesująco.

Czy faktycznie telefon dostanie nazwę Z4 Compact? To ma chyba najmniejsze znaczenie. Najciekawsza jest specyfikacja sprzętu. Jeśli wierzyć znalezionym w sieci informacjom, E5663 dostanie ekran o przekątnej 4,6 cala i rozdzielczości 1080x1920 (czyli 1080p). Będzie to pierwszy w historii firmy ekran o przekątnej poniżej pięciu cali przy zachowaniu rozdzielczości FullHD.

Telefon miałby otrzymać tylny aparat 20,7 MP oraz przedni z 13 MP. Przy takim układzie urządzenie mogłoby być śmiało reklamowane jako telefon do zdjęć selfie, co przecież ostatnio staje się na rynku mobilnym modne. W środku telefonu natomiast miejsce znajdą: 64-bitowy, ośmiordzeniowy procesor MediaTek MT6795, 3 GB RAMu i 16 GB pamięci wewnętrznej. Całość miałby napędzać Android Lollipop.

grafika: 1, 2

Źródło

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

XperiahotmobileSony Xperia