Microsoft

10 października. Wtedy zobaczymy nowe Lumie od Microsoftu

JS
Jakub Szczęsny
62

W poprzednim miesiącu mieliśmy okazję zapoznać się z rewelacjami, które jednoznacznie stwierdzały, że nowe Lumie od Microsoftu zobaczymy w październiku. Wtedy również nastąpi premiera Windows 10 Mobile i zacznie się już w pełni całkiem nowy okres w historii Microsoftu. Ulepszony ekosystem będzie ost...

W poprzednim miesiącu mieliśmy okazję zapoznać się z rewelacjami, które jednoznacznie stwierdzały, że nowe Lumie od Microsoftu zobaczymy w październiku. Wtedy również nastąpi premiera Windows 10 Mobile i zacznie się już w pełni całkiem nowy okres w historii Microsoftu. Ulepszony ekosystem będzie ostatecznie kompletny i zacznie się test giganta - od niego zależy dalsza przyszłość Microsoftu. Od dziś wiemy już z nieoficjalnych źródeł, że data ta przypadnie na 10 października.

Lumia 950 i 950 XL mają stanowić trzon oferty giganta - to z nimi związane są największe emocje. Tym razem mają to być "flagowce absolutne", wydajne, nieodstające od reszty stawki, choć nie bez pewnych kompromisów. Microsoft chcąc nieco zmniejszyć rozmiary całkiem dużych urządzeń, zdecydował się zrezygnować z dotykowych przycisków fizycznych na rzecz tych ekranowych. To nie spodobało się wielu komentatorom wydarzeń w świecie nowych technologii. Według niektórych takie przyciski są zwyczajnie niewygodne i mogą zmniejszyć komfort korzystania z urządzenia.

Również fakt wykonania Lumii 950 z mniej "prestiżowego" materiału, jakim jest poliwęglan powoduje, że jeszcze przed premierą nowych flagowców spadły na Microsoft gromy. Środowisko związane z technologiami oczekuje, że nowe urządzenia będą bezkompromisowymi, najlepszymi urządzeniami w portfolio Microsoftu. Czy fakt ich "gorszego" wykonania wpłynie negatywnie na ich odbiór na rynku - aby odpowiedzieć na to pytanie należy chwilę poczekać. Sądząc jednak po tym, jak radzi sobie mobilny Windows na rynku, trudno oczekiwać, by te Lumie okazały się być "sprzedażowymi konikami". W tej kwestii raczej nie zmieni się nic. Natomiast dużo będzie zależeć od tego jakie budżetowce zostaną pokazane obok flagowych urządzeń Microsoftu.

Bardzo ważne w kontekście nowych urządzeń będzie fakt zastosowania w nich skanera siatkówki (Iris) działający w ramach usługi Windows Hello. Microsoft będzie mieć sporo do udowodnienia i z pewnością nowe urządzenia z Redmond będą na językach mediów technologicznych jeszcze bardzo długo po premierze i oczywiście - na krótko przed ich premierą. Urządzenia urządzeniami, jednak pierwsze skrzypce będzie w tym wypadku grać platforma i to jej sukces będzie dla Microsoftu ważny przede wszystkim.

Grafika: 1, 2, 3

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu