68

Solidnie się uśmiałem, ale do kina pójdę. „Szybcy i wściekli 9” – zwiastun i nowa data premiery

Wszyscy wyśmiewają to, co dzieje się w ostatnich kilku filmach z serii, ale tłumnie odwiedzamy kina. I nie inaczej będzie w przypadku "Szybcy i wściekli 9", bo choć zwiastun zapowiada totalnie nierealne widowisko, to zabawa może być przednia.

O czym opowiada „Szybcy i Wściekli 9”

Vin Diesel postanowił wziąć na własne barki ciężar rozwoju całej marki i nie zamierza odpuszczać. Poprzednio w kinach pojawił się spin-off, „Hobbs i Shaw”, a już niedługo zadebiutuje 9. już odsłona sagi Fast and Furious. Grany przez niego Diesel Torreto chciałby zaszyć się na wsi, naprawiać auta i wychowywać potomka, ale jego przeszłość najwyraźniej nigdy nie da mu o sobie zapomnieć. Tym razem będzie musiał zmierzyć się ze swoim… bratem, w którego wcieli się John Cena.

Zwiastun „Szybcy i Wściekli 9”

We właśnie opublikowanym zwiastunie można zobaczyć całkiem sporo kompletnie oderwanych od rzeczywistości akcji, ale do tego już nas ta seria zdążyła przyzwyczaić. Ciekawi mnie tylko, czy sama fabuła filmu będzie na tyle intrygująca i przekonująca, że będzie mnie po prostu interesować, co stanie się z bohaterami. To niestety nie zadziałało zbyt dobrze w przypadku poprzedniej 8. części, dlatego trzymam kciuki, by tym razem było inaczej.

O oprawę wizualną i wariackie pomysły na nowe kaskaderskie popisy chyba nie trzeba się obawiać, a co więcej – choć nie sądziłem, że do tego dojdzie – twórcy ponownie zdołają nas czymś zaskoczyć. Auto z silnikiem rakietowym jeszcze w serii „Szybcy i wściekli” nie występowało na ekranie, więc najwyraźniej czas to zmienić. Ponadto dojdzie do wielu widowiskowych kraks, wypadków, eksplozji, jak również sporej ilości skakania pomiędzy budynkami i samochodami. Jeśli niektórzy mówią, że filmy superbohaterskie, na przykład te o Batmanie, są nazbyt oderwane od rzeczywistości, to co można będzie powiedzieć o „Szybcy i wściekli 9”?

Obsada „Szybcy i Wściekli 9”

W dziewiątej odsłonie „Fast and furious” na ekran powróci cała plejada znanych nam z poprzednich filmów bohaterów. Niektóre postacie z pierwszych filmów nie wracały w kilku kolejnych, ale trzy-cztery ostatnie odsłony przyzwyczaiły nas do obecności większości gangu Doma na ekranie. To oczywiście świetna wiadomość dla wszystkich fanów, którym brakowało wcześniej chociażby spcyficznego humoru Romana oraz zadziorności Seana. W dalszym ciągu ekipa będzie mierzyć się z niecnymi zamiarami Cipher, która tym razem sięgnie po najbliższą rodzinę Dominica (Vin Diesel), czyli jego brata. W niego wcieli się John Cena – najnowsza gwiazda serii „Szybcy i wściekli”.

W obsadzie ponadto znaleźli się Tyrese Gibson (Roman), Jordana Brewster (Mia Toretto), Michelle Rodriguez (Letty Ortiz), Tej Parker (Ludacris) czy Charlize Theron (Cipher). Scenariusz napisali Chris Morgan i Daniel Casey, a za reżyserię odpowiada Justin Lin (Star Trek Beyond, Detektyw, Szybcy i wściekli Tokyo Drift).

Gdzie można zobaczyć Szybkich i Wściekłych 9?

W chwili obecnej premiera „Szybcy i wściekli 9” zaplanowana jest na 28 maja 2021 roku, ale bardzo możliwe jest, że nie zostanie ona dotrzymana ze względu na przedłużającą się sytuacje kin związaną z pandemią i obostrzeniami. W chwili powstawania tego tekstu kina w Polsce i wielu innych krajach są zamknięte i takie pozostaną przez najbliższe tygodnie oraz miesiące, w związku z czym niezwykle trudno jest przewidzieć okoliczności, z którymi zmierzymy się za kilka miesięcy.

A co dalej z serią „Szybcy i wściekli”? Czekamy na zapowiedzianą już 10. część oraz potwierdzenie zamówienia kolejnych filmów. Oczywiście wyniki finansowe „Szybcy i wściekli 9” będą decydujące o losach serii, ale wydaje mi się, że sama marka ściągnie do kin całe mnóstwo ciekawskich, dlatego nie powinniśmy się obawiać o to, że seria zostanie całkowicie porzucona.