Ciekawe strony

Microsoft rezygnuje z DRM w Zune music store.

GM
Grzegorz Marczak
1

Wygląda na to, że dni technologii DRM dobiegają końca. Microsoft właśnie zaczyna pozbywać się DRM ze swojego sklepu z muzyką (głównie stworzonego pod odtwarzacz zune). Zune jest to odpowiedz firmy Microsoft na urządzenie apple czyli ipod. Z ogłaszanych wyników sprzedaży sklepu muzyczneg...

Wygląda na to, że dni technologii DRM dobiegają końca. Microsoft właśnie zaczyna pozbywać się DRM ze swojego sklepu z muzyką (głównie stworzonego pod odtwarzacz zune).

Zune jest to odpowiedz firmy Microsoft na urządzenie apple czyli ipod. Z ogłaszanych wyników sprzedaży sklepu muzycznego zune okazuje się, że jak na razie MS tylko nieznacznie naruszył pozycję konkurenta w tym segmencie. MS zastrzega jednak, żę plany związane z ich urządzeniem są bardzo poważne i długookresowe.


Odtwarzacz multimedialny Zune

Działanie Microsoft jeśli chodzi o sklep muzyczny jest zapewne podyktowane ruchem konkurencji (czyli firmy Apple i sklepu itunes), która niedawno wraz z wytwórnią EMI postanowiły zrezygnować z DRM. Co prawda rezygnacja z DRM, niesie za sobą podwyżkę ale i podniesienie jakość kupowanych utworów w cyfrowym formacie.

Bardzo ciekawe jak powyższe fakty wpłyną na polskie serwisy zajmujące się sprzedażą muzyki w formacie cyfrowym?

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy: