Polska

Zortrax z nowymi produktami, w tym z nową drukarką 3D

Paweł Winiarski
Zortrax z nowymi produktami, w tym z nową drukarką 3D
5

Nowa drukarka 3D, materiały i zupełnie nowa odsłona autorskiego oprogramowania – to nowości od Zortrax, które zostały zaprezentowane podczas konferencji Zortrax Experience w Olsztynie.

Nowa drukarka Zortrax

Najciekawiej prezentuje się nowa drukarka - Zortrax Inventure, wraz ze stacją DSS. Nowy model drukarki trafi do sprzedaży 20 czerwca - posiada ona zamkniętą komorę z filtrem HEPA, możliwość drukowania z dwóch materiałów jednocześnie (bazowego oraz podporowego) oraz większą precyzję druku. Wraz z nową drukarką, w ofercie producenta pojawi się dedykowana stacja DSS - urządzenie to pozwoli na szybkie i łatwe rozpuszczenie materiału podporowego w podgrzanej wodzie. Rozwiązanie to pozwoli na utylizację pozostałości nawet w domowych warunkach.

Nowe materiały

Firma przygotowała również nowe materiały skierowane przede wszystkim do profesjonalistów. Z-PLA Pro będzie można wykorzystywać na drukarkach M200 i M300. Doskonale odzwierciedla on detale i posiada matową powierzchnię. Sprawdzi się między innymi w architekturze przy tworzeniu makiet, gdzie bardzo istotna jest dbałość o szczegóły wydruku, a także designie i wzornictwem przemysłowym. Z-ASA Pro to materiał odporny na działanie czynników zewnętrznych takich jak np. promienie UV. Sprawdzi się on nawet w bardzo niekorzystnych warunkach pogodowych w otoczeniu zewnętrznym. Charakteryzuje go niższy skurcz, który pozwala na konstruowanie większych modeli oraz wytrzymałość na poziomie ABS.

Nowe oprogramowanie

Już od 18 lipca klienci Zortrax będą mogli korzystać z wersji beta dedykowanego oprogramowania Z-SUITE 2.0. Największe usprawnienia przyniosą: możliwość pracy w wielu zakładkach (jak w przeglądarce internetowej), edytowalny support, algorytm analizy i naprawy siatki, który wskaże potencjalne błędy w modelu i może je automatycznie naprawić. Zmianie ulegnie też interaface programu, który stanie się znacznie bardziej intuicyjny.
Do czasu oficjalnej premiery pełnej wersji Z-SUITE 2.0, użytkownicy będą mogli korzystać z wersji Z-SUITE 1.11, która wprowadzi obsługę drukarki 3D Zortrax Inventure oraz profile nowych materiałów (Z-ASA Pro oraz Z-PLA Pro).

źródło: informacja prasowa

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

zortrax