Sprawdź jaki laptop Intel Evo jest najlepszy dla Ciebie Więcej
Moje przemyślenia

Zorganizowane pozwy zbiorowe na wspolnypozew.com - powinni zacząć od pobieraczka

GM
Grzegorz Marczak
10

Do katalogu startupów właśnie zgłosi się serwis wspolnypozew.com. Jak sama nazwa wskazuje jest to miejsce gdzie oszukane przez nieuczciwego przedsiębiorcę, pracodawcę czy tez usługodawcę osoby mogą zebrać się aby wspólnie złożyć przeciw niemu zbiorowy pozew. Pozew zbiorowy jest to nowość w polsk...

Do katalogu startupów właśnie zgłosi się serwis wspolnypozew.com. Jak sama nazwa wskazuje jest to miejsce gdzie oszukane przez nieuczciwego przedsiębiorcę, pracodawcę czy tez usługodawcę osoby mogą zebrać się aby wspólnie złożyć przeciw niemu zbiorowy pozew.

Pozew zbiorowy jest to nowość w polskim prawie (wprowadzona w 2010) roku, umożliwiająca grupowe dochodzenie swojego prawa na drodze pozwu cywilnego. Wystarczy 10 poszkodowanych osób aby wystąpić na drogę sądową. I właśnie organizację takich pozwów ma wspierać wspolnypozew.com.

Jeśli chodzi o stronę funkcjonalną to serwis oferuje możliwość stworzenia grupy związanej z konkretną firmą, którą chcemy pozwać. Do tego mamy wspólnego forum dyskusyjne oraz pomoc w znalezieniu porady prawnej. Jest też oczywiście baza podstawowych informacji o pozwach zbiorowych.

Na chwilę obecną w liście grup dominują skargi na sprzedawców z Allegro ale jest też na przykład grupa dotyczące na przykład naszej gwiazdy internetu czyli serwisu pobieraczek.pl. Jeśli autorzy wspolnypozew.com myślą na poważnie o swoim dziele to moim zdaniem powinni zaangażować się w jeden z pozwów i zmobilizować grupę poszkodowanych do przeprowadzenia pozwu cywilnego.

Wydaje mi się, że właśnie sprawa pobieraczka nadawałaby się do tego idealnie. O tym serwisie było głośno już wcześniej i gdyby ktoś skutecznie zorganizował i przeprowadził pozew zbiorowy to na pewno byłby to świetny marketing i reklama dla serwisu. Nawet w przypadku przegranej, reklama i PR byłby bezcenne :)

PS. Nie wiem czemu ale szukałem w stopce serwisu loga PARP i ku mojemu zaskoczeniu nie ma :)

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy: