16

Znowu ktoś kupił komunikator GG

Jak podaje dziś portal Wirtualne Media Platforma GG została własnie kupiona od Xevin Consulting Limited przez England.pl, firmę oferującą transfery pieniężne pomiędzy Polską a Wielką Brytanią.

Dla przypomnienia Allegro sprzedało ten niegdyś najpopularniejszy komunikator w Polsce firmie Xevin Consulting Limited w 2015 roku. Od tego czasu nic się nie zmieniło, choć nowy właściciel podobno miał ambitne plany w stosunku do GG, a zwłaszcza mobilnej wersji tego komunikatora, która notuje nadal milionowe pobrania z Google Play. Z kolei w czerwcu roku temu Sare podpisało list intencyjny z Xevin Consulting na zakup Platformy GG z komunikatorem, sprzętem i prawem do domen. Do sprzedaży nie doszło, za to doszło dziś i GG przeszło w ręce właścicieli serwisu England.pl.

Roman Remus, wiceprezes England.pl

Zakup Gadu-Gadu wpisuje się w strategię rozwojową England.pl, która jest licencjonowaną przez Komisję Nadzoru Finansowego krajową instytucją płatniczą oferującą bezpłatne transfery pieniężne pomiędzy Polską a Wielką Brytanią, od lat stale zwiększającą ilość procesowanych transakcji, zasięg oraz bazę klientów.

Ze słów wiceprezesa wynika, że mają pomysł na wykorzystanie przejętej platformy, więc może będzie to prawdziwa okazja na drugie życie tego komunikatora GG, który prawdopodobnie będzie wykorzystywany przy jakże popularnych ostatnio usługach fintech.

Dotychczas specjalizowaliśmy się w obsłudze klientów w Polsce i Wielkiej Brytanii, jednak w ubiegłym roku w obliczu zainteresowania i zapytań ze strony naszych klientów paszportowaliśmy za pośrednictwem KNF swoje usługi do wszystkich państw Unii. Zakup Gadu-Gadu to ukłon w ich kierunku, ale jest także elementem naszej długofalowej strategii biznesowej, w której mamy kilka innowacyjnych pomysłów jak wykorzystać możliwości komunikatora również na potrzeby wdrożenia innowacyjnych usług fintech.

Kwoty transakcji nie ujawniono, ale podczas rozmów z Sare mówiło się o kwocie 2,4 miliona złotych, tyle Sare gotowe było wyłożyć na zakup GG, więc prawdopodobnie możemy mówić o podobnej sumie, lub trochę większej.