Facebook

Znikające wiadomości w nowej aplikacji od Facebooka

KK
Konrad Kozłowski
11

Dokładnie wczoraj opisywałem wzmożoną aktywność Facebooka w końcówce tego roku, lecz tego z całą pewnością się nie spodziewałem - w App Store pojawiła się kolejna aplikacja, pod nazwą Poke. Dzięki niej możemy wysyłać naszym znajomym wiadomości, które po określonym przez nas czasie po prostu znikną....

Dokładnie wczoraj opisywałem wzmożoną aktywność Facebooka w końcówce tego roku, lecz tego z całą pewnością się nie spodziewałem - w App Store pojawiła się kolejna aplikacja, pod nazwą Poke. Dzięki niej możemy wysyłać naszym znajomym wiadomości, które po określonym przez nas czasie po prostu znikną. Co ważne, Facebook nie wpadł na ten pomysł jako pierwszy, ponieważ Snapchat pozwalał na to już o wiele wcześniej.

'Welcome, Facebook. Seriously' - tak zareagował na udostępnienie aplikacji przez Facebooka, CEO Snapchata Evan Spiegel. Wypowiedź brzmi znajomo? Nie może być inaczej, ponieważ w taki sam sposób Apple przywitało na rynku w 1981 roku firmę IBM. Jak tym razem potoczy się rywalizacja obydwu usług?

Wróćmy jednak do samej aplikacji Poke. Jak na razie jest ona dostępna jedynie dla systemu iOS i rozszerza ona obecną na Facebooku od 2004 roku funkcję zaczepiania znajomych z portalu. Tym razem jednak nie chodzi tu o zwykłą "zaczepkę", na którą odbiorca może odpowiedzieć tym samym, bowiem przesłać możemy też wiadomość tekstową, zdjęcie czy film. Kolejną sporą nowością jest możliwość określenia przez jak długo wiadomość będzie widoczna dla odbiorcy. Wariantów mamy cztery: 1, 3, 5 lub 10 sekund. Jeżeli znajomy, któremu przesłaliśmy wiadomość zapragnie zachować ją dla siebie i wykona zrzut ekranu, to zostaniemy o tym poinformowani, bardzo sprytne.

Po skomponowaniu wiadomości na naszej liście znajomych zostaną także wyszczególnione osoby, które korzystają już z aplikacji Poke. Gdy odbiorca nie zainstalował jeszcze aplikacji to otrzyma zaproszenie do App Store w celu jej pobrania. Wymiana tego typu wiadomości możliwa jest tylko pomiędzy użytkownikami aplikacji, więc spora część "facebookowiczów" będzie musiała obejść się smakiem.

Potwierdziły się więc rewelacje sprzed kilku dni, które zwiastowały pojawienie się kolejnej mobilnej aplikacji od Facebooka. A jest to już piąta osobna aplikacja do obsługi tego portalu, dotychczas dostępne były: główna aplikacja Facebooka, Facebook Messenger, Facebook Pages oraz Facebook Camera.

Aplikacja jest już dostępna do pobrania w App Store.

Źródło: TheVerge, Facebook.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

iPhoneFacebookiOS