Świat

Do USA bez wiz: Donald Trump podpisał dokument, na który wszyscy czekali!

Kamil Świtalski
Do USA bez wiz: Donald Trump podpisał dokument, na który wszyscy czekali!
75

To informacja na którą czekaliśmy od wielu lat — prezydent Donald Trump podpisał dokumenty znoszące wizy do Stanów Zjednoczonych dla Polaków. Już wkrótce dołączymy do programu ruchu bezwizowego!

Od lat czekaliśmy na dołączenie do ruchu bezwizowego do Stanów Zjednoczonych. Jako regularny pasażer Polskich Linii Lotniczych byłem już szczerze zmęczony komunikatami, w których załoga informowała że tym razem zabrakło już tak niewiele i starania rozpoczynają się od nowa. Ale od kilku tygodni nie słyszałem go ani razu i wszyscy tylko czekali na oficjalne informacje dotyczące zniesienia wiz do USA dla Polaków. Dziś prezydent Donald Trump podpisał dokument, który znosi obowiązek wyrabiania dość kosztownej wizy!

Wizy do USA dla Polaków zniesione: dokumenty podpisane, teraz trzeba tylko czekać

O tym że spełniliśmy wymogi mówiło się już od jakiegoś czasu, ale jednak póki amerykańska strona nie przyznała tego oficjalnie — lepiej było nie cieszyć się na zapas. Ale dziś, kiedy już podpisano dokumenty, można oficjalnie cieszyć się z tego, że Polska będzie nowym krajem który dołączy do Visa Waiver Program. Oznacza to nie mniej, nie więcej, a tyle, że udało się dobrnąć do poziomu odmów mniejszego niż 3%! Kiedy będziemy mogli wjechać do USA bez wizy: tego jeszcze nie wiadomo. Cały proces potrwa jeszcze co najmniej kilka miesięcy. Niezbędne będzie przyjęcie programu i wdrożenie spełnienia proceduralnych spraw — informuje RMF FM. Przypominam że zniesienia wiz dotyczą wizyt biznesowych i turystycznych nieprzekraczających 90 dni. Wystarczy opłata ESTA, która wynosi 14 dolarów.

Ale właśnie, póki nie ma jeszcze finalnych dat, a Wy nie macie wizy w paszporcie — proponowałbym się wstrzymać z zakupem biletów lotniczych. Promocje promocjami (a tych do USA, szczególnie na wschodnie wybrzeże, nie brakuje), ale głupio byłoby gdyby formalności się przedłużyły i tuż przed wyjazdem musielibyście się stresować koniecznością wyrobienia wizy. No i dodatkowymi kosztami z nią związanymi, oczywiście.

Źródło: RMF FM

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu