Felietony

JailBreakMe.com wprowadzi twojego iPada w złe towarzystwo

Paweł Grzegorz Iwaniuk
JailBreakMe.com wprowadzi twojego iPada w złe towarzystwo
9

W ostatnich dniach, w sieci pojawiły się pierwsze informacje o nadchodzącym jail breaku dla iPada 2. Wszystko wskazywało jednak, że jest to dość wczesna wersja narzędzia i na finalne rozwiązanie przyjdzie nam jeszcze poczekać. Tym czasem, dzisiaj pojawiła się wiadomość, że witryna JailBreakMe.com um...

W ostatnich dniach, w sieci pojawiły się pierwsze informacje o nadchodzącym jail breaku dla iPada 2. Wszystko wskazywało jednak, że jest to dość wczesna wersja narzędzia i na finalne rozwiązanie przyjdzie nam jeszcze poczekać. Tym czasem, dzisiaj pojawiła się wiadomość, że witryna JailBreakMe.com umożliwia już złamanie wspomnianego iPada 2.

Przyznaję, że od dawna z pewną zazdrością spoglądam na jail break dla iOS. Dlaczego? Otóż pragnąłbym, aby kiedyś łamanie systemu w Androidzie było równie proste. Tymczasem, w zależności od modelu jest to, albo wyjątkowo trudne, albo stosunkowo łatwe.

Witryna JailBreakMe.com umożliwia złamanie systemu oraz instalację Cydii bezpośrednio ze strony internetowej. Nie ma konieczności korzystania z dodatkowego oprogramowania, ani tym bardziej ściągania pakietu z firmware iOS.

Zaznaczam jednak, że opisywana strona nie pozwala ściągnąć sim-lock'a. Aby usunąć blokadę operatora, należy zastosować nieco bardziej zaawansowane narzędzia. Pomimo to, JailBreakMe.com jest obecnie najszybszą metodą złamania systemu w iPadzie 2 i dodatkowo obsługuje iOS 4.3.3.

Zanim jednak ruszycie na podbój nieoficjalnych modyfikacji systemu, pamiętajcie że robicie to na własną odpowiedzialność. Najlepiej zróbcie kopię zapasową danych ze swojego urządzenia.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

AppleiPadiOSiPad 2