Google

Znamy cenę Nexusa 5 - premiera lada moment

Konrad Kozłowski
Znamy cenę Nexusa 5 - premiera lada moment
35

Następca Nexusa 4 zbliża się wielkimi krokami, a wiemy to nie na podstawie akcji marketingowej Google, lecz w oparciu o przeogromną ilość przecieków na jego temat. Czy jest cokolwiek czego nie wiemy? Mam taką nadzieję, choć z dnia na dzień szanse na to maleją. Dziś dowiedzieliśmy się chyba jednej z...

Następca Nexusa 4 zbliża się wielkimi krokami, a wiemy to nie na podstawie akcji marketingowej Google, lecz w oparciu o przeogromną ilość przecieków na jego temat. Czy jest cokolwiek czego nie wiemy? Mam taką nadzieję, choć z dnia na dzień szanse na to maleją. Dziś dowiedzieliśmy się chyba jednej z najważniejszych informacji - ceny nowego flagowego smartfona Google. Jest dobrze.

Bez owijania w bawełnę - Nexus 5 z pamięcią 16 gigabajtów kosztować będzie 349 dolarów, czyli dokładnie tyle samo co Nexus 4 w dniu swojej premiery. Na ten moment brakuje informacji o wersji "budżetowej", czyli posiadającej 8 gigabajtów pamięci, która za pewne kosztowałaby 299 dolarów. Skąd to wszystko wiemy? Wprost od Google, choć oczywiście niezupełnie oficjalnie. TheVerge dostarczyło zrzut ekranu, na którym w ofercie sklepu Google Play widoczny jest Nexus 5 oraz jego króciutki opis: "Capture the everyday and the epic in fresh new ways."

Sama grafika jest co prawda niewielka, ale jeden z komentujących dostarczył zdjęcie Nexusa 5 w pełnej okazałości w znakomitej jakości. W oczy od razu rzucą się zmiany w interfejsie systemu Android w wersji 4.4 KitKat, która ma zadebiutować razem ze smartfonem LG i Google oraz wygląd urządzenia nawiązujący do drugiej generacji Nexusa 7.

Nie możemy być daleko od chwili oficjalnej premiery "piątki" i nowego Androida, a może do tego dojść już za 10 dni o czym pisał już Tomasz. Czy z tej okazji Google zorganizuje konferencję? Szczerze bym na to liczył, choć mając na uwadze ostatnie prmiery od Google, całkiem możliwe jest że firma z Moutain View zrobi to "po cichu" po prostu umieszczając smartfona w ofercie sklepu i udostępniając aktualizację sytemu Android.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

GoogleNexusnexus 5android 4.4