Ciekawe strony

Zmiksowaliśmy dla Was kasetę magnetofonową

Grzegorz Ułan
Zmiksowaliśmy dla Was kasetę magnetofonową
29

Serwis, na który dziś trafiłem, potraktowałem z pewnego rodzaju nostalgią. Część z Was na pewno również jeszcze pamięta te czasy kaset magnetofonowych, zacinania się w Kasprzaku i sklejania zerwanej taśmy:). Dziś to już zdecydowany przeżytek. Mam gdzieś jeszcze pojedyncze sztuki takich kaset, trud...


Serwis, na który dziś trafiłem, potraktowałem z pewnego rodzaju nostalgią. Część z Was na pewno również jeszcze pamięta te czasy kaset magnetofonowych, zacinania się w Kasprzaku i sklejania zerwanej taśmy:). Dziś to już zdecydowany przeżytek. Mam gdzieś jeszcze pojedyncze sztuki takich kaset, trudniej już jednak o sprawny odtwarzacz magnetofonowy.

Jak dobrze pamiętacie kasety nagrywało się z obu stron - 2 × 30 minut. Tej zasady trzyma się nowy serwis, oferujący możliwość nagrania dostępnych w sieci utworów na taką wirtualną kasetę magnetofonową - Mixtaping.fm.

Logowanie do serwisu odbywa się poprzez nasze konto na Facebooku. Z jego zasobów lub z konta na Instagram możemy wybrać oprawę graficzną dla naszej kasety. Po zakończeniu "nagrywania" możemy podzielić się naszym dziełem znajomym na FB. Piosenki wybieramy wpisując w wyszukiwarkę dokładny tytuł, album bądź wykonawcę. Znaleziony utwór dodajemy do wybranej strony kasety aż do wypełnienia przeznaczonego czasu 30 minut na stronę.

Po skompletowaniu wszystkich wybranych piosenek nasza kaseta jest gotowa do udostępnienia i umieszczana w naszym profilu.

Przeglądające w serwisie dostępne już profile natrafiłem u innych użytkowników na kilka ciekawych i inspirujących muzycznie składanek. Niektóre konta mają nagrane po kilka takich kaset z interesującymi pozycjami. Również i Wam polecam do przejrzenia i odsłuchania.

No i na koniec oczywiście obiecany nasz miks do przedpołudniowej kawy:) - AntyWebMix.

Aktualizacja

Dostęp do serwisu jest jeszcze ograniczony. Testowaliśmy w redakcji i wystarczyło kliknąć bezpośrednio w ten link powyżej, działa jak zaproszenie. Jeśli jest jakiś limit i już tak nie można wejść, odsłuchać kasetę można przez mój profil, bez konieczności logowania do Facebooka.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu