Polska

Zmiany w ustawie hazardowej - Turnieje pokerowe poza kasynami i w internecie będą jednak dozwolone!

Grzegorz Ułan
Zmiany w ustawie hazardowej - Turnieje pokerowe poza kasynami i w internecie będą jednak dozwolone!
3

Wczoraj informowałem Was o planowanych zmianach w ustawie hazardowej, a które wykluczały dopuszczenie turniejów pokerowych poza kasynami czy w internecie, dziś dotarłem do szczegółów i okazało się, że dopuszczalne będą praktycznie wszystkie gry hazardowe.

To była kluczowa kwestia w tej ustawie i problem polskich graczy od kilku lat, którzy nie mogli uczestniczyć w turniejach organizowanych w Polsce, a odnoszą w nich spore sukcesy za granicą. Od nowego roku ma się to zmienić, jak podaje Centrum Informacyjne Rządu:

Rozszerzono katalog gier, które mogą być oferowane w internecie. Obecnie mogą być to wyłącznie zakłady wzajemne (bukmacherskie), które wymagają uzyskania odpowiedniego zezwolenia, po zmianach będą to praktycznie wszystkie gry hazardowe.

Dalej czytamy już konkretne zapisy dotyczące organizowania turniejów pokerowych:

Złagodzono przepisy dotyczące gry w pokera – będzie można grać w internecie i poza kasynami. Dopuszczono możliwość gry w pokera turniejowego poza kasynem – po dokonaniu zgłoszenia dyrektorowi izby celnej. Jest to odpowiedź na postulaty środowisk pokerowych, które nie mogą organizować turniejów pokera, w miejscowościach w których nie ma kasyn gry. Dotychczas gra w pokera jest możliwa wyłącznie w kasynach gry.

Co do ograniczeń, jeśli chodzi o strony z grami hazardowymi wprowadzą zakaz reklamowania na nich usług finansowych:

Podmioty urządzające gry hazardowe w internecie nie będą mogły umieszczać na stronach do tych gier – reklam usług finansowych i również samodzielnie ich oferować. Chodzi o to, aby nie zachęcać graczy do zaciągania pożyczek na dalszą grę, i w rezultacie chronić ich przed wpadnięciem w pętlę zadłużenia. Podobny zakaz będzie dotyczył salonów gier na automatach.

Oczywiście pozostaje kwestia jak dokładnie zostanie to rozwiązane i czy rzeczone turnieje nie zostaną obłożone jakimiś opłatami czy podatkami, które wykluczą ich opłacalność. Niemniej sam fakt liberalizacji akurat tych zapisów napawa nadzieją na normalność w tej kwestii.

Foto poker player holding 10 to Ace spade straight flush of pokers beside lots of chips via Shutterstock.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu