Google

Zestaw na śniadanie - Lodowa kanapka podana z Samsung Nexus

GU
Grzegorz Ułan
41

Dziś w nocy czasu polskiego, światło dzienne ujrzał nowy Samsung Nexus z najnowszym Androidem 4.0 na pokładzie - Ice Cream Sandwich. Jak powiedział Prezes Samsunga J.K. Shin to połączenie największej platformy na smartphony z największym producentem urządzeń z systemem Android. Według mnie to jedyn...

Dziś w nocy czasu polskiego, światło dzienne ujrzał nowy Samsung Nexus z najnowszym Androidem 4.0 na pokładzie - Ice Cream Sandwich. Jak powiedział Prezes Samsunga J.K. Shin to połączenie największej platformy na smartphony z największym producentem urządzeń z systemem Android.
Według mnie to jedyny obecnie słuszny tandem, do wyrównanej walki o ten rynek z Apple.

Zobaczmy co mamy na pokładzie Nexusa, prócz nowiutkiego Androida:

  • Obsługa sieci LTE/HSPA
  • Wyświetlacz 4.65 cala - Super AMOLED. Rozdzielczość - 1280 × 700
  • Procesor 1,2 GHz
  • Nagrywanie filmów 1080p z redukcją drgań

Sam Android 4.0 prezentuje zmieniony wygląd widgetów, skróty do aplikacji, nowe powiadomienia. Z absolutnych nowości, zaprezentowano dwie nowe funkcje Face Unlock, czyli rozpoznawanie twarzy do odblokowanie telefonu oraz Android Beam, służący do szybkiego dzielenia się linkami, czy też aplikacjami wykorzystując bezstykową łączność NFC.

Ponadto możemy się spodziewać mocnej integracji z Google +, nowa książka adresowa, wyświetlająca między innymi ostatnie wpisy w tym serwisie.

Jak to wszystko działa zobaczcie sami:

Samsung Nexus pojawi się w sprzedaż w listopadzie. W odróżnieniu od poprzednich modeli Nexusa One i S, ma od razu trafić do czołowych operatorów w Ameryce, Europie i Azji.

Żródło

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu