E-sport

Zawodowy gracz w League of Legends może zarabiać nawet do 32 000 PLN miesięcznie

Grzegorz Marczak
Zawodowy gracz w League of Legends może zarabiać nawet do 32 000 PLN miesięcznie
68

Zastanawialiście się kiedyś czy w e-sporcie są pieniądze i ile zarabiają zawodnicy? Wygląda na to, że ich pensje mogą zawstydzić nie jednego "prawdziwego" sportowca w Polsce. Były zawodnik SK Gaming Adrian Wübbelmann (niedawno rozstał się ze swoim zespołem ogłaszając odejście na Twitterze) w wywi...

Zastanawialiście się kiedyś czy w e-sporcie są pieniądze i ile zarabiają zawodnicy? Wygląda na to, że ich pensje mogą zawstydzić nie jednego "prawdziwego" sportowca w Polsce.

Były zawodnik SK Gaming Adrian Wübbelmann (niedawno rozstał się ze swoim zespołem ogłaszając odejście na Twitterze) w wywiadzie dla niemieckiej telewizji ujawnił, że występujący w Legends Championship Series jego zarobki wahały się od 3500 nawet do 8000 euro. Przeliczając to na złotówki wychodzi na to, że mógł zarabiać nawet do 32 tysięcy złotych miesięcznie.

Warto zauważyć, że Adrian Wübbelmann to jeszcze młody chłopak ma dopiero 21 lat ale na koncie już sporo sukcesów. Z tego co można o nim przeczytać graniem zainteresował się dość późno bo w wieku 15 lat grając na początku w CS i DotA i dopiero potem przyszedł czas na League of Legends.

Oczywiście nie każdy zarabia tak dobrze, wszystko zależy od tego w jakiej się gra drużynie, jakich zespół ma sponsorów oraz czy ma się dodatkowe kontrakty i "prace zlecone". Mimo to podane kwoty mogą nieco szokować, mówimy w końcu o wirtualne rozrywce która przez wielu nadal nie jest traktowana jako sport.

Źródło Cybersport.pl
Foto : na.lolesports.com

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

hot