Apple

Zapomnij o wskazówkach - główny dostawca Apple zapowiada zegarek współpracujący z iPhonem

Marcin Kamiński
Zapomnij o wskazówkach - główny dostawca Apple zapowiada zegarek współpracujący z iPhonem
6

Google, Samsung, a teraz Apple - najprawdopodobniej z strony wszystkich tych marek niebawem doczekamy się wprowadzenia do sprzedaży inteligentnych zegarków. Jesteśmy już tylko o krok od oficjalnego potwierdzenia pojawienia się na rynku zegarka współpracującego z telefonem iPhone - główny dostawca Ap...

Google, Samsung, a teraz Apple - najprawdopodobniej z strony wszystkich tych marek niebawem doczekamy się wprowadzenia do sprzedaży inteligentnych zegarków. Jesteśmy już tylko o krok od oficjalnego potwierdzenia pojawienia się na rynku zegarka współpracującego z telefonem iPhone - główny dostawca Apple, firma Foxxcon, zapowiedziała właśnie dokładnie taki produkt.

Mimo nieustalonej jeszcze nazwy nowego zegarka, Want China Times donosi o tym, że firma Foxconn, główny dostawca znanej wszystkim marki Apple, zapowiedziała produkcję zegarka mogącego synchronizować się z telefonem iPhone. Dzięki temu, że zegarek będzie znajdował się na naszym nadgarstku, będzie w stanie odczytywać rytm bicia naszego serca oraz częstotliwość oddechu. W czasie treningu, jeśli któreś ze wskazań nie będzie znajdować się w optymalnym przedziale, na ekranie zegarka otrzymamy porady jak to poprawić.

Największą zaletą zegarka ma jednak być możliwość odczytywania na małym ekranie najważniejszych komunikatów ze smartfona - o nadchodzących połączeniach czy nowych wiadomościach w konwersacjach prowadzonych na Facebooku. Dzięki temu nie będziemy zmuszeni do wyjmowania za każdym razem telefonu z kieszeni, gdy będziemy chcieli skorzystać z jego podstawowych funkcji. Komunikacja pomiędzy zegarkiem a telefonem iPhone będzie odbywać się bezprzewodowo, najpewniej z wykorzystaniem Bluetooth 4.0. Już teraz wiadomo, że w planach jest dodawanie nowych funkcji, w tym między innymi możliwości odczytu linii papilarnych, co mogłoby służyć do zabezpieczania danych w telefonie.

Foxconn rośnie w oczach i wyraźnie widać, że chce mocno promować produkty również ze swoim logo, wychodząc z roli "jedynie" producenta komponentów. Firma nie rezygnuje przy tym ze współpracy ze znanymi markami, czego dowodem jest ostatnie porozumienie z Mozillą, czego efektem będzie 5 różnych urządzeń, w tym jeden tablet.

Źródło: TheNextWeb

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

AppleiPhonefoxconn