Niezorientowanym przypomnę, że Humble Indie Bundle to akcja, dzięki której w zamian naszej dowolnej wielkości darowizny możemy zgarnąć gry działające ...
Niezorientowanym przypomnę, że Humble Indie Bundle to akcja, dzięki której w zamian naszej dowolnej wielkości darowizny możemy zgarnąć gry działające na trzech systemach operacyjnych. W tej edycji ilość tytułów nie robi dużego wrażenia, za to HIB redefiniuje pojecie gier wieloplatformowych dodając do wspieranych systemów Androida. Teraz możemy płacąc raz zagrać również na telefonie lub tablecie wyposażonym w system spod znaku zielonego robota. Przypominam również, że dowolną część darowizny możemy przeznaczyć na cele charytatywne.
W tej edycji za dowolnej wielkości kwotę dostajemy trzy tytuły:
Anomaly: Warzone Earth - gra która jest odwróceniem idei tower defence, to znaczy zamiast rozstawiać wieżyczki strażnicze, musimy się przez nie przedzierać. Mamy dostęp do mapy taktycznej i samej gry, w której możemy dynamicznie reagować na otoczenie.
Osmos - o tej grze pisałem już przy okazji poprzednich edycji HIB, przypomnę tylko, że ma wyjątkowy ambientowy klimat i polega na wchłanianiu przez osmozę mniejszych organizmów.
EDGE - to rodzaj gry platformowej, zręcznościowej, z elementami łamigłówki.
Dodatkowo po przekroczeniu średniej ze wszystkich wpłaconych darowizn (obecnie 5,90$) w bonusie otrzymamy czwartą grę.
World of Goo - znane chyba wszystkim, jedna z najlepszych gier indie, pozycja obowiązkowa dla każdego, kto jakimś cudem jeszcze w nią nie zagrał.
Ponieważ z urządzeń z systemem Android jest wiele różnych rodzajów, warto dla pewności sprawdzić wymagania, a nawet pobrać wersje demo specjalnie przygotowane, żeby sprawdzić jak dana gra będzie działać.
Nie ma co ukrywać, że obecna edycja HIB będzie atrakcyjna szczególnie dla osób posiadających smartfona z Androidem. Połowa proponowanych gier była już w poprzednich edycjach. Na dodatek samych gier jest w sumie niewiele. Powód jest prosty, nie wszystkie gry, które działają na trzech systemach desktopowych dają się również uruchomić na Androidzie. Niezależnie od tego, jak zwykle uważam, że cała akcja jest warta wsparcia, nawet jeżeli same gry nie kuszą nas tak mocno jak zwykle. Gry bez DRM dostępne na wszystkie systemy to rzeczy, za które warto przelać kilka dolarów. Tym bardziej warto wspierać wysiłki niezależnych twórców, którzy te gry stworzyli i zdecydowali się udostępnić je na tych zasadach.
Gry można zakupić pod tym adresem.
Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu