Mobile

Zamiast w Androida, Steve Ballmer strzela sobie w stopę

Michał Majchrzycki
Zamiast w Androida, Steve Ballmer strzela sobie w stopę
21

Steve Ballmer nie lubi Androida. Szef Microsoftu nie lubi też iPhone'a. Jedynym systemem na urządzenia mobilne, który szanuje jest Windows Phone. Oczywiście trudno innych poglądów spodziewać się po Ballmerze, chciałoby się jednak, aby w wypowiedziach CEO Microsoftu więcej było merytorycznych uwag, a...

Steve Ballmer nie lubi Androida. Szef Microsoftu nie lubi też iPhone'a. Jedynym systemem na urządzenia mobilne, który szanuje jest Windows Phone. Oczywiście trudno innych poglądów spodziewać się po Ballmerze, chciałoby się jednak, aby w wypowiedziach CEO Microsoftu więcej było merytorycznych uwag, a mniej przysłowiowego bicia piany. No bo opowiadanie o niebezpieczeństwach Androida to jednak trochę przesada.

"Dziki", "niekontrolowany", podatny na złośliwe oprogramowanie. To zdaniem szefa Microsoftu najważniejsze cechy ekosystemu Androida. Swoją niepochlebną opinię na temat systemu Google'a wyraził Ballmer podczas rozmowy z Reidem Hoffmanem z serwisu TechCrunch. Z drugiej strony zaprezentował własne rozwiązanie, czyli Windows Phone, który "po prostu działa!"

Dostało się też ekosystemowi Apple'a. Zdaniem Ballmera iOS jest "mocno kontrolowany" (czyli też źle), a w dodatku "drogi". Dodał też, że ceny iPhone'a na światowych rynkach to ponad 1 tys. dolarów. Remedium na wysokie ceny iPhone'a i zbyt dużą kontrolę systemu, a także niebezpiecznego Androida ma być niedrogi Windows Phone 8 w połączeniu z Windows 8. Zastanawiam się tylko, czy mobilny system Microsoftu rzeczywiście zyska na tego typu wypowiedziach.

Jasne, Android ma problemy z bezpieczeństwem. Tak samo jak Windows. Nie oznacza to jednak, że jest gorszym produktem czy wręcz niebezpiecznym dla użytkownika. Twierdzenie, że system Google'a jest "dziki" tylko dlatego, że pojawiają się nań złośliwe aplikacje jest trochę strzelaniem sobie w stopę. To samo można powiedzieć o biurkowym systemie Microsoftu. Też są wirusy, trojany i inne problemy. I to mimo kontroli Microsoftu nad systemem.

Nie bardzo rozumiem, jaki jest sens tego typu wypowiedzi. Ballmer zamiast pokazywać pozytywne cechy Windows Phone, niezbyt sensownie atakuje konkurencję. W dodatku nie wyjaśniając specjalnie, o co tak naprawdę mu chodzi. Zamiast merytorycznej wypowiedzi otrzymujemy zlepek paru haseł, z których niewiele wynika. Podobnie zresztą było w dalszej części wywiadu, kiedy to CEO Microsoftu na pytanie o chmurę odkrzyknął; "Woooow!!!" Takie jest podejście firmy z Redmond do tematu?

Grafika: Dell

Partner sekcji mobilnej:


Alternatywna zawartość w przypadku braku flash-a

Patronem sekcji Mobile jest Sony Mobile, producent Xperia™ T – smartfona sprawdzonego przez Jamesa Bonda. Xperia T wyposażona została w najlepszy ekran HD o przekątnej 4,6 cala z technologią Mobile BRAVIA® Engine oraz doskonały aparat fotograficzny o rozdzielczości 13 MP z funkcją fast capture.

Smartfon napędza dwurdzeniowy procesor najnowszej generacji o taktowaniu 1,5 GHz, zapewniający dłuższe życie baterii, szybkie działanie i ultra-ostrą grafikę.


 
 

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu