Mobile

Jest już stabilny CyanogenMod 10. Szykujcie się na JellyBean!

MM
Michał Majchrzycki
17

Sporo się dzieje jeśli chodzi o aktualizacje nieoficjalnego ROM dla Androida. CyanogenMod nie tylko doczekał się nie tak dawno wydań M-Series czy własnej aplikacji do wysyłania SMS-ów. Deweloperzy pracujący nad kolejnymi wydaniami ROM-a zakończyli prace nad stabilną, 10 wersją. Wprowadza ona obsługę...

Sporo się dzieje jeśli chodzi o aktualizacje nieoficjalnego ROM dla Androida. CyanogenMod nie tylko doczekał się nie tak dawno wydań M-Series czy własnej aplikacji do wysyłania SMS-ów. Deweloperzy pracujący nad kolejnymi wydaniami ROM-a zakończyli prace nad stabilną, 10 wersją. Wprowadza ona obsługę Androida 4.1 JellyBean.

Dla wielu jest to jedyna możliwość skorzystania z najnowszej wersji Androida w swoim smartfonie. Producenci podchodzą bowiem dość niefrasobliwie do aktualizacji, pomijają wiele modeli smartfonów. Liczy się oczywiście sprzedaż, a więc w przypadku urządzeń z Androidem coraz to nowe modele. Osoby, które nie mają ochoty zmieniać telefonu co pół roku (wiem, przesadzam) muszą więc korzystać z albo z nieoficjalnych ROM-ów, albo... z niczego.

Co ciekawego wprowadzono w stabilnym CM10? Oprócz wspomnianej aplikacji do obsługi SMS-ów, która tak spodobała się Tomaszowi Popielarczykowi, mamy funkcję Expandable Desktop, czyli możliwość "rozszerzenia" pulpitu. Polega to na ukryciu przycisków nawigacji i paska powiadomień. To jednak nie wszystko.

W CM10 wprowadzono również nową wersję menadżera plików. CMFileManager ma zapewnić użytkownikom bardziej stabilną obsługę plików, a także więcej funkcji w porównaniu z poprzednim rozwiązaniem. Poza tym, jak już informowałem wcześniej, osoby zainteresowane najnowszymi acz w miarę stabilnymi wydaniami, mogą skorzystać z linii M-Series CM10.

Najnowsza stabilna wersja CyanogenModa dostępna jest jedynie dla kilku smartfonów. To m.in. Samsung Galaxy S II LTE, LG Optimus Black, a także Samsung Galaxy S III. Wkrótce z pewnością pojawią się wydania dla innych smartfonów, trzeba tylko trochę poczekać.

Grafika: Hackpla.net

Partner sekcji mobilnej:


Alternatywna zawartość w przypadku braku flash-a

Patronem sekcji Mobile jest Sony Mobile, producent Xperia™ T – smartfona sprawdzonego przez Jamesa Bonda. Xperia T wyposażona została w najlepszy ekran HD o przekątnej 4,6 cala z technologią Mobile BRAVIA® Engine oraz doskonały aparat fotograficzny o rozdzielczości 13 MP z funkcją fast capture.

Smartfon napędza dwurdzeniowy procesor najnowszej generacji o taktowaniu 1,5 GHz, zapewniający dłuższe życie baterii, szybkie działanie i ultra-ostrą grafikę.


 
 

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu