Google

Zakupy w Google Play bez karty kredytowej. Teraz także w Orange

Maciej Sikorski
Zakupy w Google Play bez karty kredytowej. Teraz także w Orange
15

Firmy Orange i Google postanowiły przed świętami ułatwić życie swoim klientom. Przynajmniej tym, którzy kupują aplikacje, muzykę czy książki na sprzęt mobilny. Rozwiązanie "Dolicz do rachunku w Orange" ma być proste w obsłudze, wygodne i bezpieczne. Pomarańczowy operator podążą śladem konkurencji, k...

Firmy Orange i Google postanowiły przed świętami ułatwić życie swoim klientom. Przynajmniej tym, którzy kupują aplikacje, muzykę czy książki na sprzęt mobilny. Rozwiązanie "Dolicz do rachunku w Orange" ma być proste w obsłudze, wygodne i bezpieczne. Pomarańczowy operator podążą śladem konkurencji, która już wprowadziła taką usługę.

Nowym narzędziem będą zainteresowani klienci Orange, którzy posiadają abonament albo korzystają z usługi Mix. Jednocześnie muszą to oczywiście być osoby kupujące w Google Play - jeśli ktoś nie ma smartfonu (z Androidem) albo nie korzysta z jego multimedialnych funkcji, to temat wydaje się mało istotny.

Przejdźmy do szczegółów. Plusem nowego rozwiązania jest fakt, iż przy zakupach nie trzeba teraz będzie podawać numeru karty kredytowej. Wystarczy wybrać w ustawieniach na koncie w Google Play, że chce się płacić na rachunku u pomarańczowego operatora. Odpowiednią dyspozycję trzeba też wydać online w samym Orange. A potem pozostaje korzystać z dobrodziejstw usługi: koszt zakupów zostanie doliczony do rachunku za telefon i nie ma przy tym niebezpieczeństwa, że pojawi się na nim nagle kilkadziesiąt tysięcy złotych (to pewnie zainteresuje rodziców): miesięczny limit wynosi 50 złotych. Z zakupu można zrezygnować bez ponoszenia konsekwencji w ciągu dwóch godzin od jego dokonania.

Zakładam, że nowa opcja płatności może zachęcić większą liczbę klientów do odwiedzania sklepu Google. Do tej pory płatności mogły stanowić jakąś barierę, której nie mogli/nie chcieli pokonać, teraz sprawa stanie się łatwiejsza. Wzrosną rachunki, ale też świadomość zmian w dziedzinie nowych technologii. Dobry ruch ze strony obu firm, niezła informacja dla klientów - czekamy na kolejne doniesienia tego typu.

Więcej informacji na temat usługi można znaleźć pod tym adresem. Za wiadomość o nowej usłudze dziękuję Pawłowi Gajkowskiemu z gsmmaniak.pl

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

orangeGoogle Playopłaty