E-commerce

Od dziś zakupy online w Netto z dostawą do domu w 47 miastach w Polsce

GU
Grzegorz Ułan
2

Sieć sklepów Netto poinformowała o nawiązaniu szerokiej współpracy z platformą Everli, świadczącą usługi dokonywania zakupów spożywczych online. Początkowo usługa ta pilotażowo dostępna była w Szczecinie oraz Trójmieście, od lipca działa w 47 miastach w Polsce.

Co ważne, podczas zamawiania online zakupów spożywczych w Netto na stronach Everli, możemy liczyć na ceny takie same, jakie dostępne są w sklepach stacjonarnych. Dla przykładu ceny w przypadku sklepów Auchan, Lidl, Leclerc czy Biedronka różnią się od tych sklepowych.

Patrycja Kamińska, PR Manager Netto Polska:

Oszczędność czasu w zestawieniu z oszczędnością pieniędzy, którą w ramach codziennych zakupów oferuje Netto, to korzystne połączenie. Liczymy na to, że nowe rozwiązanie dostępne w naszej sieci zyska wielu zwolenników.

Niestety nie obyło się na start bez błędów. W odróżnieniu od wszystkich innych sklepów,  z którymi Everli już współpracuje w ramach organizacji dostaw zakupów spożywczych do domów klientów - między innymi Kaufland, Carrefour, Spar, ceny dostawy ze sklepów Netto miały ustawioną zaporową cenę 99,00 zł.

W porównaniu z ceną dostawy w innych sklepach - 9,90 zł, robiąc zakupy online w Netto, musielibyśmy zapłacić za dostawę aż 99,00 zł - to byłaby zaporowa cena, często jest to koszt samych zakupów, który w ten sposób podwoilibyśmy wraz z samą dostawą.

Doszło tu oczywiście do pomyłki z przecinkiem w złym miejscu. Skontaktowaliśmy się z Everli w tym temacie, i cena dostawy w przypadku sklepów Netto po naszej interwencji zmieniona została również na 9,90 zł.

Niemniej, jeśli chcecie przetestować takie zakupy online w Netto, w ramach promocji możecie skorzystać ze zniżki 20 zł na pierwsze zakupy z zupełnie darmową dostawą, wystarczy wpisać przy składaniu pierwszego zamówienia na stronie kod: CZESCNETTO.

To tylko promocja dla nowych klientów, z kolei już zarejestrowane osoby na Everli, z kodem STARTNETTO mogą korzystać z darmowej dostawy przez dwa najbliższe tygodnie. Lista sklepów, w których zrobicie zakupy online za pośrednictwem platformy Everli dostępna jest na stronach Netto. Łącznie jest ich 174 w całej Polsce.

Aktualizacja

Po publikacji tego wpisu, otrzymaliśmy komentarz Everli do błędu, który opisywaliśmy. Publikujemy go w całości:

W czasie wprowadzania do naszych usług możliwości zamawiania z sieci sklepów Netto pojawił się błąd, w efekcie którego cena dostaw z sieci tej firmy wynosiła 99,00 zł zamiast standardowego 9,90 zł. Błąd ten leżał po naszej (Everli) stronie. Występował zaledwie w części miast, a dzięki szybkiej reakcji udało się go rozwiązać po niecałych 2 godzinach od pierwszego wystąpienia. W tym czasie nie pojawiły się żadne zamówienia ze sklepów Netto, a zatem żaden z naszych użytkowników nie został nim dotknięty. Obecnie wszystko działa poprawnie i nie otrzymujemy żadnych zgłoszeń o podobnych problemach, również w przypadku zamówień realizowanych w sklepach Netto.

Źródło: Wiadomości Handlowe/Netto.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu