E-commerce

Zakupy online w Biedronce i Lidlu z dostawą w godzinę

Grzegorz Ułan
Zakupy online w Biedronce i Lidlu z dostawą w godzinę
16

To już kolejny pomysł na biznes wykorzystujący fakt, że popularne w Polsce sklepy, jak Lidl czy Biedronka nie mają w swojej ofercie zakupów przez stronę internetową. Pierwszym był Szopi.pl teraz czas na Mój Market.

Mój Market to tak naprawdę suma dwóch projektów, a mianowicie MojeJedzonko.pl i Mojmarket.pl. Najlepiej zasadę działanie całego projektu opisać z pozycji tego pierwszego, czyli MojeJedzonko.pl.

To zwyczajny serwis z przepisami na potrawy, podzielony na kategorię posiłków ze względu na ich rodzaj, mięsne, rybne czy zupy, ale też i na obiady, śniadania czy kolacje. Jest też dodatkowy filtr, który pozwala wyświetlić tylko te potrawy, które można przygotować do 15, 20, czy 30 minut, to dla kogoś komu się spieszy. Najciekawsza jednak funkcja jest dalej, czyli po wyborze dania mamy opcję zamówienia wszystkich potrzebnych składników do kupienia, albo w Biedronce albo w Lidlu, a dostarczone nam zostaną w godzinę.

Dostawa będzie darmowa w przypadku zamówienia powyżej 199,00 zł, dość dziwne obniżenie progu, jedynie o złotówkę - w Szopi.pl nic nie zapłacimy przy zamówieniu powyżej 200 zł. Sam koszt dostawy poniżej tej kwoty wynosi w obu firmach 9,90 zł.

Po dokonaniu zamówienia, dostawca (tzw. szoper), odwiedzi za nas sklep, starannie wybierze najświeższe produkty i dostarczy je pod wskazany adres nawet w ciągu 1 godziny. Z całkowicie darmowej dostawy można skorzystać przy zamówieniach powyżej 199 złotych. Dodatkowym atutem są niskie ceny – część produktów jest sprzedawanych w ramach oferty promocyjnej nawet o 30% taniej niż w sklepie stacjonarnym.

To jedna strona medalu, z drugiej strony serwis Mojmarket.pl z kolei funkcjonuje samodzielnie, więc tam możemy skompletować swój koszyk zakupowy zupełnie tak samo, jak w dedykowanym sklepie internetowym i zamówić produkty z Lidla czy Biedronki z dostawą w godzinę.

Cieszy fakt, że pojawia się konkurencja, choć bez konkurencyjnej ceny usługi, zobaczymy z czasem może jak się spopularyzuje będą mogli zaproponować lepsze warunki. Na dziś z ich usług można skorzystać na terenie Mokotowa, Śródmieścia i Ochoty. W najbliższej przyszłości, dostępna będzie na terenie całej Warszawy, nie wspominają na razie nic o obecności w innych miastach Polski.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu