Felietony

Zakładamy wirtualne muzeum na myvimu.com

Grzegorz Marczak
Zakładamy wirtualne muzeum na myvimu.com
5

Myvimu.com to serwis dla kolekcjonerów i zbieraczy. Każdy użytkownik może na tej stronie założyć swoje własne wirtualne muzeum po to aby pokazać własne zbiory całemu światu. Eksponaty można grupować w kolekcje oraz tworzyć dla nich karty katalogowe, które po wydrukowaniu można wykorzystać do katalog...

Myvimu.com to serwis dla kolekcjonerów i zbieraczy. Każdy użytkownik może na tej stronie założyć swoje własne wirtualne muzeum po to aby pokazać własne zbiory całemu światu. Eksponaty można grupować w kolekcje oraz tworzyć dla nich karty katalogowe, które po wydrukowaniu można wykorzystać do katalogowania własnych przedmiotów.

Oprócz podziwiania kolekcji i eksponatów użytkownicy serwisu mogą również dyskutować na forum dyskusyjnym oraz oceniać poszczególne znaleziska, dodawać do nich swoje komentarze itp.

Sama ekspozycja kolekcji jest bardzo dobrze zrobiona. Portal ma bardzo neutralne kolory dzięki czemu bardzo dobrze eksponowane są opisywane przedmioty, których podobno w portalu jest już ponad 1000. Przejrzałem jedno z wirtualnych muzeów o nazwie "Klamry Klamry" i jestem pod wrażeniem pasji osoby która zbiera i kolekcjonuje tego typu przedmioty. Szkoda tylko, że nie są one praktycznie w ogóle opisane.Nie da się jednak o myvimu.com pisać w samych superlatywach (mimo iż bym chciał). Przede wszystkim odstrasza nazwa serwisu i domena - spróbujcie ją zapamiętać lub powiedzieć komuś przez telefon tak aby poprawnie wpisał adres strony. Kolejna rzecz to zadbanie trochę o szczegóły. Linki tego typu myvimu.com/exhibit/1399 nie są czytelne ani dla kogoś kto trafi na nie na innej stronie ani też pewnie dla Google. Łatwiej się szuka i pokazuje komuś kolekcje kiedy można w logiczny sposób dojść do odnośnika np: nazwa serwisu/użytkownik/kolekcja/nazwakolekcji.

Fajnym pomysłem jest natomiast prezentacja eksponatów na osi czasu wprawdzie wizualnie narzędzie to wymaga "upiekszenia" to jednak dla osób poszukujących przedmiotów z konkretnego okresu narzędzie to będzie bardzo pomocne.

Myvimu.com ma jednak sporo wyzwań przed sobą - namówienie kolekcjonerów do wgrania i opisania swoich kolekcji to jedna sprawa, wzbudzenie zainteresowania tymi kolekcjami to wyzwanie które może być jednak jeszcze trudniejsze. Podoba mi się bardzo, że oprócz samego serwisu jest również blog który nie tylko opisuje co się ostatnio zmieniło na stronie ale również jest miejsce animującym społeczność, opisującym wydarzenia związane z kolekcjami, muzeami itp.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

Startup