Felietony

Zagadki RSS-ów czyli jak dodać aby było dobrze

Grzegorz Marczak
Zagadki RSS-ów czyli jak dodać aby było dobrze
6

Dawno nie zaglądałem do serwisu feedburner (dzięki temu serwisowi możemy między innymi analizować oglądalność naszych kanałów RSS). Ostatnio jednak przyjrzałem się temu co feedburner pokazuje w sekcji "item popularity". Jest to z tego co rozumiem lista oglądalnych przez RSS newsów z mojego bloga w r...

Dawno nie zaglądałem do serwisu feedburner (dzięki temu serwisowi możemy między innymi analizować oglądalność naszych kanałów RSS). Ostatnio jednak przyjrzałem się temu co feedburner pokazuje w sekcji "item popularity". Jest to z tego co rozumiem lista oglądalnych przez RSS newsów z mojego bloga w raz z informacjami o oglądalności poszczególnych wpisów.

Według tych statystyk w ostatnich 30 dniach przez RSS-y było wyświetlonych 651 wpisów z mojego bloga (nie wiem jak i czy jest to w ogóle możliwe) które wygenerowały ponad 300 tysięcy odsłon. Niestety nie wiem które z tych odsłon są były faktycznie wygenerowane przez czytających internautó a które przez automat sprawdzający aktualność kanału RSS. Nie wiem też jak interpretować te wyniki w porównaniu do tego co pokazuje na przykład Google Analytics tip.Abstrahując już od samych liczb zastanawiam się czy doczekamy się czasów kiedy to Google zintegruje statystyki RSS-ów z FeedBurnera z tym co oglądamy w Google Analytics?

Jeśli ktoś z was zna zasady liczenia odsłon i kliknięć przez RSS-y (a jeszcze lepiej wie jak je zsumować z tradycyjnymi wynikami oglądalności ) to bardzo proszę o podzielenie się wiedzą, z pewności wiele osób będzie zainteresowanych tego typu poradami.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

statystykiRSSfeedburner