Felietony

Start Trupy - samolub i reszta

Grzegorz Marczak
Start Trupy - samolub i reszta
21

Czasami startupy w Polsce postrzegane są przez pryzmat czegoś co nazwałem "start trupami" czyli mało ambitnymi dziełami tworzonymi bo można szybko coś stworzyć, bez wysiłku, bez namysłu, bez potrzeby - byle tylko było. Przykładem takiego Start Trupa jest dla mnie serwis który dzisiaj został dodan...

Czasami startupy w Polsce postrzegane są przez pryzmat czegoś co nazwałem "start trupami" czyli mało ambitnymi dziełami tworzonymi bo można szybko coś stworzyć, bez wysiłku, bez namysłu, bez potrzeby - byle tylko było.

Przykładem takiego Start Trupa jest dla mnie serwis który dzisiaj został dodany na startups.pl czyli Samolub.pl. Jest to już kolejne wcielenie tego co w naszym kraju zapoczątkował serwis podbij.pl. Cały serwis (mowa oczywiście o samolub) zrobiona jest chyba na jakiś gotowym skrypcie, na pracę nad wyglądem strony nikt nie poświęcił nawet 5 minut, funkcjonalności aż nie chce się sprawdzać bo szkoda czasu.Autor serwisu jak pisze w komentarzach na startups.pl nie ma czasu się zająć swoim dziełem więc wystawia go na allegro za całe 1000 PLN. Nie dość, że chce go sprzedać to jeszcze jak sam pisze twórca nie wierzy czy coś z tego będzie.

Nazwanie samolub.pl startupem jest moim zdaniem krzywdzące dla pracy ludzi, którzy w swoje serwisy włożyli dużo wysiłku, pasji, wolego czasu oraz pieniędzy.

Proponuję nazywać tego typu serwisy Start Trupami, może startups.pl zrobi dla nich specjalną kategorię tak aby nie zasłaniały pracy ludzi którym się chce, mają czas i wierzą w to co robią?

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

podbij.plstartups.pl