Felietony

Z wizytą w Życiu jak Marzenie

Grzegorz Marczak
Z wizytą w Życiu jak Marzenie
12

W poprzednim tygodniu miałem przyjemność być gościem programu Życie jak Marzenie (radio Zet) prowadzonego przez Marzenę Chełminiak. Była to moje pierwsza przygoda z klasycznym radiem i muszę powiedzieć, że wizyta ta zrobiła na mnie bardzo duże wrażenie. Przede wszystkim w odróżnieniu od innych medi...

W poprzednim tygodniu miałem przyjemność być gościem programu Życie jak Marzenie (radio Zet) prowadzonego przez Marzenę Chełminiak. Była to moje pierwsza przygoda z klasycznym radiem i muszę powiedzieć, że wizyta ta zrobiła na mnie bardzo duże wrażenie. Przede wszystkim w odróżnieniu od innych mediów radio ma swoją specyficzną atmosferę, jakby świat radia nie został tak bardzo dotknięty przez "pędzący" internet. Oczywiście radio musi się integrować się z internetem, ale żadne radio internetowe nie jest w stanie nawet po części oddać klimatu radia klasycznego.

Program Życie jak Marzenie nie jest audycją o technologia i internecie ale o kulturze, stylu życia itp. Tym bardziej miło mi było uczestniczyć w programie, którego słuchacze na co dzień nie korzystają z Facebooka, nie piszą na Blipie a o tablecie słyszeli jedynie z telewizji.

O czym rozmawialiśmy? O gadżetach, czytnikach ebook-ów, tabletach i internecie. Wszystko bardzo "lekko" omówione bez wchodzenia w zbędne szczegóły. Mam nadzieję, że wyszło dobrze choć tak naprawdę nie słuchałem jeszcze nagrania. Audycja będzie puszczona prawdopodobnie za około dwa tygodnie.

Nie wiem czy to przez (niekwestionowany) profesjonalizm Marzeny Chełminiak czy przez klimat radia (pewnie przez jedno i drugie) ale przyznam, że takie rozmowy przy mikrofonie są bardzo wciągające i kiedy doszliśmy do ostatniego pytania wydawało mi się, że rozmawiamy dopiero kilka minut. Bardzo fajne doświadczenie i przeżycie.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

antyweb