YouTube

YouTube rezygnuje z dostępności telewizyjnego interfejsu na komputerze

Kamil Świtalski
YouTube rezygnuje z dostępności telewizyjnego interfejsu na komputerze
6

Interfejs telewizyjny dla YouTube na komputerach ma swoje grono fanów — szczególnie wśród tych, którzy uczynili media PC centrum domowej rozrywki. Ale powoli muszą rozglądać się za alternatywą, jako że serwis w tej formie niebawem przestanie działać.

Jeżeli waszym centrum multimediów nie jest smart TV ani żadna przystawka, a multimedialny PC (czy — jak wolicie — HTPC), to musicie być gotowi na zmiany. No, przynajmniej jeżeli korzystacie na nich z YouTube, który kilka lat po przedstawieniu interfejsu "telewizorowego" na komputerach — wkrótce będzie z niego rezygnował.

Interfejs telewizyjny w świecie, gdzie nawet kupując urządzenie bez systemu mamy Linuxa z pakietem podstawowych aplikacji — w tym właśnie YouTube, prawdopodobnie ma drugorzędne znaczenie. To platforma na tyle mocna i z ugruntowaną pozycją, że wszyscy twórcy urządzeń zabiegają o obecność aplikacji streamingowej od Giganta, z której prawdopodobnie ten również ma jakieś korzyści. I biorąc pod uwagę to, jak bliźniaczo podobny do wszystkich aplikacji przeznaczonych na telewizory jest to układ, nie jest żadną tajemnicą, że firma wciąż będzie rozwijać bliźniaczy projekt — po prostu wkrótce nie będzie on już dostępny z poziomu komputerów.

Komputery odczują tę stratę, ale prawdopodobnie dużo bardziej bolesne okaże się to dla właścicieli przystawek Amazon Fire TV. Od kiedy nie ma tam oficjalnej aplikacji YouTube od Google, użytkownicy korzystają właśnie z rozwiązania webowego dostosowanego do ekranów telewizorów. Kiedy i jego zabraknie... no cóż, tę chwilę jawi się to jako kłopot — ale kto wie, może do tego czasu ukaże się jakieś wygodne rozwiązanie. Kiedy dokładnie youtube.com/tv przestanie działać? Dokładne daty nie padły, ale myślę, że można spokojnie założyć, że będzie to kwestia najbliższych kilku tygodni...

Źródło

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu